Wpis z mikrobloga

#rower #gravel
Rowerowi Mircy chciałbym poprosić o pomoc przy wyborze jednośladu.
Chcę kupić nowy sprzęt i zastanawiam się nad gravelem, bo po pierwsze jest o nich dużo pozytywnych opinii a po drugie podobają mi się, jednak standardowo uja się znam więc nie wiem nawet na co zwracać uwagę.
Czy z oferty tego sklepu w cenie do 7000 cbl jest coś wartego uwagi? Spodobały mi się meridy i zastanawiam się, czy różnica pomiędzy 200 i 400 jest warta tych 1700 zł.

inb4 triban

Chciałem kupić ale podrożały i z dostępnością są problemy a rower bym potrzebował wcześniej niż później.
  • 18
@Sebek_Bonk: Ok, a jeżeli ktoś chce jeździć po asfalcie szybciej, niż na MTB i mieć większe możliwości terenowe, niż na szosie, to co powinien wybrać? Dla mnei gravel jest świetny, przez właśnie uniwersalność.

A mówię to jako właściciel szosy, gravela i MTB :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@dis_gon_b_guud: musisz wiedzieć, że te gravele mimo że na zdjęciach, dla kogoś kto zaczyna się tym interesować, mogą się wydawac bardzo podobne to sporo się różnią od siebie, merida silex ma geometrię zbliżona do mtb, bardzo wysoka główka ramy. Natomiast cannondale topstone jest bardziej zbliżony do roweru szosowego endurance i tak naprawdę w razie takiej zachcianki po włożeniu szosowej opony będzie mógł spokojnie jako taki być używany przez amatora.
Jeśli chcesz