Wpis z mikrobloga

Mireczki, powiedzcie mi jaki telefon kupić, aktualnie mam #iphone 11 pro od roku, chce wrócić do #android, baardzo zadowolony byłem kiedyś z nexusa (przewijały się u mnie różne telefony, ale ten z czystym androidem najlepiej, najpłynniej wspominam). Na czym mi zależy:
- dobra bateria
- niezawodny jak ten nexus, bez zcinek
- aparat jakości iphone 11 pro w zupełności wystarczy
- dobrze by było jakby nie był za duży - zdecydowanie wole nawet 5.5cala aniżeli 6.5
- żeby bateria nie trzymała po roku jak w tym dupiatym iphone


#pytanie #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #nexus #pixel5 #pixel4a #samsung #lg #huawei #smartfon #niebieskiepaski #rozowepaski #telefony #allegro #aliexpress
  • 28
@gust4v: ten iphone ma tak #!$%@? rzeczy niektore, takie male ale tak #!$%@?, jak np. historia polaczen jest chyba tylko miesiac wstecz, i jak potrzebowales to #!$%@? nie ma, nagrywac rozmow nie mozesz, jak chcesz cos przerzucic na komputer to zawsze trzeba googlowac bo nie mozna zrobic normalnie jak na andku drag&drop, chcesz ustawić swoją muzyczke na alarm? Stracisz 30m jak robisz to pierwszy raz, i wiele innych pierdów

Jedyny plus
@FreakyYak: no co ty mówisz historia połączeń jest do przywrócenia z icloud backup. przerzucanie plików przy pomocy iclouda tez jwst dość proste (instalujesz apke na windowsa wrzucasz pliki do folderu i masz je na telefonie) oczywiście nie jest to intuicyjne jeśli zawsze używałeś androida
@gust4v: możesz rozwinąć kwestię historii połączeń, iphone zapamiętuje tylko określoną ilość połączeń np. u mnie w praktyce gdy dużo dzwonie wychodzi ze pamięta około 2 tygodnie wstecz. Jak mógłbym sprawdzić starsze połączenia?
@xloco: juz dawno temu mialem ten problem, mialem wlasnie ten problem ze nie moglem zjechac nizej, no #!$%@?... telefon za 6k i takie kwiatki xD Spoko, fakt, chodzi zajebiscie szybko nigdy nie mialem zwiechy, ale takie sytuacje go kompromituja i tylko chce go wymienić
@gust4v:

no co ty mówisz historia połączeń jest do przywrócenia z icloud backup.

No i git, ale musze na to poswiecic czas, nie moge dwa raazy zescrolowac palcem, lub wyszukać

instalujesz apke na windowsa wrzucasz pliki do folderu i masz je na telefonie

instalujesz apke... ale ja bym chcial po prostu podlaczyc go i niech go komp widzi jak pendrive, jak normalny czlowiek

Nie kłoce sie, jesli ktos to akceptuje to
@FreakyYak: Ja przeszedłem po kilku latach z samsungiem na iPhone i tylko sprawa z historią połączeń mnie irytuje. Reszta na plus. W połączeniu z iWatchem i airpodsami czuje się przyjemność z użytkowania.
@xloco: iwatch nie korzystalem, airpodsy bardzo na plus, ale wydaje mi sie ze na androidzie tez bez problemu sie polaczysz? Jedynie nie zobaczysz tego okienka na iphone z informacja ile masz %
@FreakyYak: połączysz się bez problemu, aplikacja do airpodsow na androida to np. AirBattery. Działa bo używałem jeszcze na samsungu. Jest okienko, statusy baterii dla etui i słuchawek, nawet zatrzymywanie muzyki po wyjęciu z ucha.
Tylko nazwę słuchawek i konfigurację stuknięć trzeba robić przez sparowanie z iPhonem jeśli chcesz to zmienić
@gust4v: program który zaproponowałeś jest do odzyskiwania skasowanego rejestru. W tym przypadku nie mówimy o utraconym rejestrze tylko o krótkim czasookresie pamięci rejestru połączeń, co zachodzi w ios przy wykonywaniu dużej ilości rozmów. Chciałbym porostu sprawdzić, jakie rozmowy prowadziłem 3, 6 miesięcy albo rok temu i nie w przypadku gdy skasowałem rejestr tylko gdy standardowo użytkowałem tel bez żadnych awarii. Obecnie w rejestrze mam rozmowy do 10 lutego wstecz i koniec
@gust4v: doczytałem i sprawa wyglada tak, iphone wyswietla tylko 100 ost polaczen mimo ze zapamietuje wiecej, jak skasujemy kilka swiezych połaczen z rejestru to na koncu pojawia sie kila starszych itd. Program ktory zaproponowales moze w takim przypadku spelnic swoja funkcje (chodz nie sprawdalem).
Podsumowujac dla mnie sprawa z rejestrem to najwieksza wada iphona
@FreakyYak przez te pierdoły przesiadłem się na Androida i jestem zadowolony.
Dzisiaj wypróbowałem go w akcji: presja czasu, szybkie pisanie na klawiaturze, wyszukiwanie głosowe, przełączenie zakładek, aplikacji i podołał bez odświeżania aplikacji (8 GB ram).

A smartfon kosztował mnie 1149 zł xD
Żeby mieć Amoleda w nowym iPhonie musiałbym wydać 3000 zł i bym miał dupowatą baterię, wolne ładowanie, notcha. (2800 mAh vs 4500 mAh)