Wpis z mikrobloga

@TatoAktywny: Czy progresja podatkowa polega na tym ze ten kto zarabia wiecej odprowadza wiecej kasy w formie podatku do panstwa? (btw jestem w drugim progu podatkowym wiec wiem jak on wyglada)

I czy rownoczesnie ten odprowadzajacy wiecej kasy dostaje to samo gowno co ten odprowadzajacy mniej lub nic?

No bo jesli ten co placi wiecej ma szybsza wizyte u lekarza, szybsze rozpatrzenie spraw w sadzie, szybsza interwencje policji bo przeciez wiecej
@placebo_: to podaj jakieś argumenty za progresją.

Ja i bez niej placilabym kilka razy więcej podatku niż ktoś kto zarabia mało. Będąc w drugim progu nie widzę praktycznie jego plusów, to kopanie w brzuch klasy średniej i tyle. Taki nagły policzek że śmie sobie dobrze radzić w życiu.

A procent wpływów z pitu też nie jest za wielki - niewiele by państwo stracilo bez tego utrudniania bogacenia się klasie średniej.
@TatoAktywny
@placebo_
No właśnie xd sam kiedyś rozmawiam z gościem i mówi mi no żalił się że drugi próg wchodzi i cały majątek co zarobił to na drugi próg idzie. Ja mu tłumaczę ze nadwyżkę tego co jest nad 86k zapłaci to ten znów że to dużo pieniędzy i co on ma zrobić. Rok w rok 15 20k płaci na 32 procencie. Wytłumacz teraz idiocie ze może iść na liniowe to się
Progresja jest super, dlatego ja i żona zredukowaliśmy etat do 3/4 i teraz z rozliczeniem małżeńskim łapiemy się na drugi próg tylko ledwo ledwo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mniej podatku do redystrybucji i więcej czasu wolnego dla mnie - dziękuję pan socjaliz.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@TatoAktywny:

Najzabawniejsze dla mnie jest zawsze to, że najbardziej waleczni w sprawie zniszczenia progresji podatkowej są ludzie, którzy nawet nie wiedzą jak drugi próg podatkowy wygląda xD


Najzabawniejsze dla mnie jest zawsze to, że najbardziej waleczni w sprawie progresji podatkowej są ludzie, którzy nawet nie wiedzą jak drugi próg podatkowy wygląda xD