Wpis z mikrobloga

przeciętny pracownik płaci 18%, #programista15k na B2B płaci 15%, natomiast milioner płaci prawie nic bo wszystko albo sobie wrzuca w koszty albo wypompowuje za granicę pomimo teoretycznej liniówki 19%.


@MlodyDziadzio: xdxdxdxddxdxdxd

No nie wierzę. Ktoś naprawdę porównał sytuację człowieka, która ma UoP z człowiekiem, który jest samozatrudniony.
Ouj. Buahahahahahahahahahahaha.

Dobra geniuszu.
Proste pytanie. Co się dzieje z człowiekiem, który ma UoP a pracodawca go już nie potrzebuje?
I co się dzieje
@placebo_: Progresja jest złem. Całe szczęście mamy w Polsce PIT5L i mogę płacić 19% od zysku netto choćby nie wiem ile wynosił a nie jakieś pajacowanie z 32% powyżej 85tys xD
Najzabawniejsze dla mnie jest zawsze to, że najbardziej waleczni w sprawie zniszczenia progresji podatkowej są ludzie, którzy nawet nie wiedzą jak drugi próg podatkowy wygląda xD


@TatoAktywny: najzabawniejsze dla mnie jest to jak lewaki nie potrafią zauważyć, że każda danina dla najbogatszych kończy się tym, że w końcu płaci ją każdy. Dokładnie jak z drugim progiem za kilka lat.
Czy progresja podatkowa polega na tym ze ten kto zarabia wiecej odprowadza wiecej kasy w formie podatku do panstwa?


@gorzki99: Nie. Bez progresji podatkowej zarabiający więcej też płaci większe podatki. Przykładowo - podatek 10%, ktoś zarobi 1000zł - płaci 100zł. Ktoś inny zarobi 10000zł - płaci 1000zł.

Progresja podatkowa to jest kara dla zarabiających więcej.