Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#budownictwo #dach #budujzwykopem
Czy istnieje jakaś alternatywa dla piany polynor? Mam do ocieplenia 50m2 dachu w blaszaku i zastanawiam się co by było najlepsze w stosunku cena jakość. 50 zł za puszkę z wydajnością 2m2 to trochę dużo, może jest coś podobnego?
  • 14
  • Odpowiedz
@srulko: Ładnie wygląda, chyba też tak zrobię. tylko w szczycie przy łączeniu blach są duże szczeliny, zawiewa tam śnieg itd. jest sens to wypełniać żeby na styropianie nie zbierała się wilgoć?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Reynald: Po mojemu trzeba to wypełnić, tyle że większe szczeliny możesz wypełnić faktycznie jakąś pianą, za docinałem ten styropian tak że wchodził na lekki wcisk. W większe szpary pchałem styropian, mniejsze wypełniłem klejem tym samym co kleiłem do blachy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@srulko: dzięki, a powiedz jeszcze jakiej grubości użyłeś? Nie ma problemu z mostkami termicznymi, nie zawiewa nigdzie?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@srulko: dobra robota :) ja mam spod uszczelnił y silikonem ale i tak przy ścianie beton robi się wilgotny po większych opadach. Chyba będę musiał założyć rynienki
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LaBt3c: Nic złego się nie dzieje, styropian po roku nigdzie się nie ruszył, kleiłem jakimś Tytanem Fix coś tam, jakiś polimer. Powiem jeszcze, że kumple mówili mi że ch... to da i będzie się wilgoć skraplać i wszystko zgnije (), całe szczęście to ja miałem rację i w środku jest sucho, dużo ciepłej w mrozy i ciszej nawet jak deszcz bębni w blachę. Każdemu polecam taki
  • Odpowiedz
@srulko: no na szybko sprawdziłem, że około 11-13 zł za m2 takiego styropianu a do tego trzeba dodać klej itd. Więc sporo wychodzi. Trochę droższe są te pianki polynor a pewnie lepiej uszczelni tak mi się wydaje
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@LaBt3c: No tak ale z pianką jest więcej babrania się, odpada klejenie ale może być aż za bardzo szczelnie, ja nie robiłem jakiej osobnej wentylacji. miałem bardziej na myśli cenę płyty OSB. Kiedy ja to robiłem osba była tania jak barszcz, tera nic nie jest tanie Panie kolego, takie czasy (ʘʘ)
  • Odpowiedz