Wpis z mikrobloga

@Nusretin: no ten miesięczny koszt trochę duzo, odstrasza :/ może jakby się podzielić z 4 sąsiadami albo zrobić sobie mesha na kilka km z backbonem starlink?

szczególnie że mam światłowód już ehh

A zamówić można było jakieś 2 tygodnie temu już :)
@diogene: Tylko co ma Starlink do tego? Starlink musi dzialac zgodnie z prawem telekomunikacyjnym kraju w ktorym bedzie dostepny, uisci oplate za licencje czestotliwosci bezprzewodowych, dlatego na przyklad jest mowa o braku dostepnosci Starlink w Rosji. Jak sobie wyobrazasz ominiecie cenzury?
@krzywy_kanister: Może jestem zbytnim optymistą? Starlink mógłby bez problemu używać stacji bazowych z np. Francji czy Holandii czy innych sąsiednich krajów, więc minister zero nie mógłby nakazać blokowania tej czy tamtej strony. I zapewne starlink nie blokuje stron zakazanych przez pis (jest lista). Nie ma fizycznej możliwości przesłonić nieba by ludziom starlinki przestały działać. A można być zarejestrowanym na inny adres jeśli tesla zacznie usuwać konta polaków, nie chcąc wprowadzać cenzury.
d.....e - @krzywykanister: Może jestem zbytnim optymistą? Starlink mógłby bez problem...

źródło: comment_1614155471zPdbV11Pm5HoiJB8YZl4kT.jpg

Pobierz
@diogene: Oczywiscie, ze moglby zakazac. Technologia nie jest ponad prawem, oczywiscie Starlink bedzie blokowal strony poniewaz bedzie normalnie oferowal uslug i placil podatki w Polsce. Nie wiem dlaczego ty sie łudzisz, jakie masz do tego podstawy. Starlink lokalizuje anteny klientow z dokladnoscia do kilkunastu kilometrow, nie mozesz korzystac z uslugi jesli pojedziesz z satelita ponad ten dystans od swojego adresu a ty piszesz o takich rzeczach?
bedzie normalnie oferowal uslug i placil podatki w Polsce


@krzywy_kanister: a to widzę kolega też jest optymista ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pożyjemy zobaczymy. Technologia się rozwija tak szybko że jakby Elon chciał to by pozwalał na omijanie cenzury, i co niby minister zero zrobi? Napisze mu groźnego twitta? Czy wyśle WOT macierewicza żeby go pojmali?

Technologia nie jest ponad prawem


bitcoin. Największe rządy świata choćby się zesrały
@krzywy_kanister: właśnie, mówisz że muszą się dostosować do prawa? To dlaczego cloudflare czy google dns nie cenzuruje stron które pis zakazał? ( ͡º ͜ʖ͡º)

~ ❯❯❯ dig +short www.mbet.com @194.204.152.34 #orange
145.237.235.240
~ ❯❯❯ dig +short www.mbet.com @8.8.8.8 #google
104.18.167.23
104.18.166.23

i to są domyślne DNSy w telefonach z androidem których masz miliony