Wpis z mikrobloga

Post dla tych, którzy zastanawiają się, dlaczego PiS ma takie poparcie.
#!$%@?ąc od tego, kto jakie ma poglądy, trzeba przyznać, że to, co zrobił Kaczyński w polskiej polityce to jest mistrzostwo świata na miarę najbardziej wytrawnego polityka. Stworzył on z PiSu partię o mocno lewicowym programie gospodarczym z dużą dozą konserwatyzmu światopoglądowego. Mix zaiste niespotykany za często w polityce. Jest to na dodatek program niemal idealnie pokrywający się z poglądami większości Polaków.
Swoim lewicowym programem gospodarczym niejako odebrał główny argument lewicy, czyli szeroko zakrojony socjal. Polska lewica naprawdę nie ma już nic do zaoferowania. Czym mają przekonać Polaków, by na nich zagłosowali? Legalną aborcją? In vitro? Rozłamem kościoła od państwa? LGBT xd? 
Polacy mają gdzieś to, co się dzieje z trybunałem, większość nawet nie wie, za co on odpowiada. Inflacja jest maskowana przez szerokie rozdawnictwo, poza tym i tak wmówią Polakom, że drożyzna jest na całym świecie, a w Polsce drożeje najwolniej. 
Dużo wykopków ma bekę z TVPis, ale to kolejny przemyślany krok PiSu. Ramówka również jest zrobiona pod pisowski elektorat: disco-polo, programy z seniorami, kościół i wojsko. W dodatku codzienne przypominanie Polakom błędy opozycji z pozoru nużące i powtarzalne pozwala nie zapomnieć Polakom o pamięci złotej rybki afer poprzednich władz.  
Śmiejecie się z mema: "synek, ale kto tyle doł?" Ale to prawda, PiS to, co obiecał, to dał, dał kase, obniżył wiek emerytalny i dlatego ma poparcie, a polska lewica jedyne co może zrobić to walka z kościołem, aborcja, in vitro i LGBT. Bo przecież i tak powiedzieli, że 500+ nie usuną, o podwyższaniu wieku emerytalnego też siedzą cicho.
Wiem, że wpis zalatuje dużą dawką chłopskiego rozumu, ale jestem tylko tępym koksem, zapraszam mimo wszystko do dyskusji, chciałbym poznać Wasze zdanie wszystkie obraźliwe posty będę kasował
#polityka #tvpis #bekazprawakow #bekazlewactwa
matiimakaka - Post dla tych, którzy zastanawiają się, dlaczego PiS ma takie poparcie....

źródło: comment_1613980199JxTe9Qd19R3SIjRNnHhm7A.jpg

Pobierz
  • 21
@matiimakaka: czy większość Polaków ma takie poglądy - wątpliwe. Powiedziałbym, że to, w czym Kaczafi jest świetny i to wykorzystuje, to strach, dzielenie społeczeństwa i tym samym mobilizacja swojego elektoratu. Skala zwycięstw PiS-u jest też znacznie mniejsza, niż Kaczyński oczekuje - w samorządach słabo, senat przegrali, sejm ledwo ledwo, a sondaże takie sobie. W porównaniu z bratnimi Węgrami szału nie ma.
@matiimakaka: Dokładnie. Doceńmy co mamy. Poprzednia ekipa zrobiła by łaskę i sprzedała nas niemcom w imię układu. A PiS systematycznie wprowadza swoje zmiany, spełniając obietnice wyborcze. Argumenty totalnej opozycji są coraz bardziej emocjonalne bo logicznie nie są w stanie podkopać pracy rządu, stad tyle prowokacji. Smutne, że te stare mafie posuwają się tak daleko żeby nie zostać oderwanym od koryta. Jeszcze 20 lat i będzie i reforma sądownictwa i systemu edukacji.
@matiimakaka: Ja raczej zgadzam się z @JesusOfSuburbia - kaczyński to stary, chory z nienawiści do wszystkich, SFRUSTROWANY dziad, który nigdy nikogo nie kochał ani prawdopodobnie nawet nie lubił (niespełniony ani w życiu osobistym, ani społecznym, ani zawodowym, ani biznesowym). Ludzi traktuje instrumentalnie, cynicznie łamie prawo, stosuje propagandę, nieustannie kłamie i manipuluje, posuwa się do oszustwa (patrz wyniki głosowania na prezydenta w DPSach), zadłuża kraj bez pamięci - wszystko tylko po to,
Polska lewica naprawdę nie ma już nic do zaoferowania. Czym mają przekonać Polaków, by na nich zagłosowali? Legalną aborcją? In vitro? Rozłamem kościoła od państwa? LGBT xd? Polacy mają gdzieś to, co się dzieje z trybunałem, większość nawet nie wie, za co on odpowiada.


@matiimakaka: Tylko, że paradoksalnie te dociskanie z prawej uczyniło liberalne postulaty światopoglądowe bardziej istotnymi. Jeśli ktoś wcześniej głosował na PiS, bo myślał sobie, że aborcja to sprawa
@AustinMeaulnes Powojenny wyż demograficzny ma najwięcej do powiedzenia w tym kraju. Sęk w tym że relatywnie mała populacja młodych ludzi wchodzi w wiek wyborczy, żeby zmienić nastroje społeczne i przechylić szalę zwycięstwa na inną opcję polityczną. Musi umrzeć spora część boomerów o poglądach propisowskich i więcej młodych wyborców wejść w wiek wyborczy, a na to potrzeba lat... O ile po tych latach demokratyczna zmiana jeszcze będzie możliwa.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ImperatorPL: jak wątpliwe, skoro od 2x kadencji mamy PiS dokonany w drodze wyborów powszechnych?

Tak. Reprezentatywna większość ma takie poglądy, a reszta, która nie poszła na wybory po prostu nie uczestniczy w obecnym etapie dziejów Polski i się nie liczy.

Takie osoby które nie poszły na wybory, to poprostu osoby o charakterze konformistów, które są umiarkowane i przyjmą każdą formę ukształtowanej rzeczywistości do swojego życia - ulegają/oddają się losowi.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@matiimakaka: jak to powiedział kiedyś Zandberg, Kaczyński to rachunek za transformację. Z tym że PO przytrafiło się to wyjątkowe szczęście że PiS w pierwszej kadencji mocno się ośmieszył i liberałowie dostali szansę bycia przy władzy bez proponowania czegokolwiek tak zwanym "pokrzywdzonym". Niestety zmarnowali to swoją wyjątkową stagnacją, niedotrzymaniem obietnic i brakiem realpolitik (nie wiem co im tak zależało na ACTA ale stracili przez to sporo młodych).
@AustinMeaulnes: Tylko że już przed ostatnimi wyborami Maliniak wiele razy wypowiadał się na temat aborcji mówiąc, że poparłby zakaz tzw. aborcji eugenicznej. Choć z sondaży wynika, że większość Polaków ma inne poglądy na temat aborcji niż on. Po prostu kwestia aborcji nie jest decydująca dla wyniku wyborów. Ludzie głosują na polityków mających inne niż oni poglądy na aborcję i pewnie też część innych kwestii. Chyba głównie młode i wykształcone kobiety traktują
@Trojden: Wydaje mi się jednak, że jakaś część wyborców traktuje tego typu deklaracje bardziej jako opinię niż zapowiedź, bo właśnie aborcja jest dla nich sprawą drugorzędną albo przynajmniej jedną z wielu i mogą sobie na to pozwolić. Ale w momencie, kiedy jednak pewne zmiany się dokonują i to wpisuje się w jakiś szerszy kontekst konsekwentnego dociekania ludzi to takie rzeczy nabierają większego znaczenia.