Wpis z mikrobloga

Starzy: Zapieprzają za bezcen i wpis do cv po kilkanaście godzin dziennie, żyją z rodzicami do 35 roku życia, ledwo wiążą koniec z końcem.

Młodzi: Ej to my tak nie chcemy...

Starzy: Zamknij mordę guwniarzu, spaliśmy w 10 w jeziorze, matka robiła zupę z kory, szliśmy do pracy w śnieżycy pod górę, jak śmiesz tak nie chcieć mały złodzieju.

Jak w tym żarcie z kotłami w piekle i Polakami xD

#bekazprawakow #bekazpolakow #neuropa #4konserwy #polska
Kozajsza - Starzy: Zapieprzają za bezcen i wpis do cv po kilkanaście godzin dziennie,...

źródło: comment_1613980895zE57LJzquwda8pTEvs61h1.jpg

Pobierz
  • 114
  • Odpowiedz
@Kozajsza: a i jeszcze argument #!$%@?...Wyznaje zasade pracuj madrze a nie ciezko. Jestem specjalista w swojej dziedzinie, zarabiam dobre pieniadze i pracuje zadaniowo. Np teraz koncze dyskusje bo ide sobie pojezdzic na rowerze, prace dokoncze jak wroce. Ale wiesz ze nikt mi tego nie dal zadna lewicowa ustawa? Po prostu sam sobie to wzialem, odpowiednio wykorzystujac czas na poglebianie wiedzy i umiejetnosci. Mam 38 lat i nie #!$%@? a pracuje i
  • Odpowiedz
Dlaczego z tego Lewica nie chce brac przykladu?


@borjaki: Przecież chce brać przykład z bogatej Skandynawii, która ma efektywnie bardzo wysokie podatki i dużą progresję.

Przecież nikt o zdrowych zmysłach nie będzie ustalał progów podatkowych w państwie na podstawie średniej zarobków i poziomu życia w UE, co to w ogóle za chore pomysły XD
  • Odpowiedz
A lewica takich jak ja traktuje jako zlo wcielone i najlepiej to zabrac 75% dochodu.


@borjaki: Mogłeś to napisać w pierwszym zdaniu to bym nie tracił tyle czasu na czytanie tych bzdur bez pokrycia w rzeczywistości.
  • Odpowiedz
A lewica takich jak ja traktuje jako zlo wcielone i najlepiej to zabrac 75-726337968ochodu.

@borjaki: Mogłeś to napisać w pierwszym zdaniu to bym nie tracił tyle czasu na czytanie tych bzdur bez pokrycia w rzeczywi


@Kozajsza: na koniec bo juz wyjalem rower. Tak sie dziwnie sklada ze tacy jak Ty tak chetnie zagladaja do kieszeni ludzi ktorzy sobie w zyciu dobrze radza, bo sami maja dochody na niskim poziomie lub
  • Odpowiedz
@rzep: niestety rząd PiSu zlikwidował sensowny projekt Mieszkanie dla Młodych. Rodzina z 2 dzieci mogła liczyć na 20 procent dofinansowania. W zamian za powyższy projekt wprowadził kompletny niewypał.
  • Odpowiedz
Do ktorej grupy sie zaliczasz lewicowych golodupcow czy cwaniakow?


@borjaki: mmmmmm skończyły się argumenty i zaczęło się ad personam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Idź lepiej spal tą negatywną energię na rowerku, ciśnij w pedały jakby to były wredne lewaki chcące cię okraść z 75% dochodu :*
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rzep: sam, brałem kredyt na mieszkanie z dopłatą mdm, bo o ile miałem zdolność kredytową to nie miałem jeszcze wystarczająco dużo oszczędności na wkład własny, bez mdm myślę że czekalibyśmy z żoną ze dwa może trzy lata na uzbieranie tych 20%.
  • Odpowiedz
@Iskaryota:

nie żeby z nimi się nikt nigdy nie dzielił masami upadłościowymi firm państwowych, czy prywatyzowanymi mieszkaniami spółdzielczymi wykupywanymi za złotówkę i innymi profitami niepowtarzalnymi w obecnych czasach

Czyli sugerujesz, że ten majtek został rozdany wszystkim ludziom pracującym po 1990 roku a nie bardzo wąskiej grupie ludzi, którzy są pomijalnym procentem społeczeństwa?
  • Odpowiedz
  • 0
Ale jaki pomysł mają ci młodzi lewacy? Zacisnąc pasa, zbudować fabryki, zainwestować? Nie. Wincej socjalu! Zabrać tym co zacisnęli pasa i dać lekkoduchom!


@pinkfloyd12: Jest milion sposobów na to.

Przykładowo:
- zwolnienia z podatków dla deweloperów oferujących mieszkania w konkretnych cenach
- dzierżawa przez państwo terenów za darmo / z dużym rabatem jeśli wybudowane na nim będą mieszkania w konkretnych cenach
- gwarancje kredytów (niższe oprocentowanie)

itp. itd.

@rzep Należałoby pomyśleć
  • Odpowiedz
Młodzi: Ej to my tak nie chcemy...


@Kozajsza: No ekstra. Dlatego chcą zabrać hajs innym (tak z tym dokładnie się te pomysły wiążą), którzy są na dorobku albo tym którym się udało.

Lewica uwielbia skłócać ludzi. Sytuacja jest jaka jest, a pomysły lewicy są zawsze "systemowe" czyli zabrać jednym i dać drugim.

Już nie wchodzę w dyskusje o tym dlaczego ta sytuacja tak wygląda bo to nie jest tak że każdy
  • Odpowiedz
Jednocześnie dzisiejsza młodzież nie chce robić nic i żyć tak jak Niemiec kilkaset km na zachód xD


@Marek1991: patrz pan, ja nie #!$%@? po kilkanascie godzin w fabryce jak typowy janusz, a żyje nawet lepiej niż Niemiec. Jak do tego doszło?
  • Odpowiedz
koroluka


@szybki_zuk: Litości!

Haslo "obniżyć podatki"


@szybki_zuk: Co w tym bezwartościowego? Mniej kasy w budżecie - mniej okazji do wałów. Każdy sam lepiej o siebie zadba niż państwo.

są za socjalem xD


@szybki_zuk: Korwin? Nigdy. Może jakies jego przydupasy. Trzeba wybierać tych co nie są za socjalem.
  • Odpowiedz
@Kozajsza: zwiększenie opodatkowania pracy specjalistów, którym się chciało uczyć i rozwiać jest głęboko niesprawiedliwe. Jakikolwiek sens może mieć jedynie dodatkowe opodatkowanie majątku, a nie pracy.
  • Odpowiedz
W Polsce próg bycia w top 1% najbogatszych to 36,5tys. miesięcznie, więc obiektywnie ludzie w widełkach 15k-40k to nie jest klasa średnia, tylko pewnie top 5% najlepiej zarabiających.


@Kozajsza: Najbogatszy != Najlepiej zarabiający

Wiem, że nie na ten temat była dyskusja, ale po prostu wnoszę 3 grosze od siebie:
Osoba, która od miesiąca zarabia 40k jest relatywnie dużo dużo biedniejsza, niż bezrobotny mający 5mln złotych spadku w postaci mieszkań.

Nie wiem
  • Odpowiedz