Wpis z mikrobloga

Hej, na początku grudnia przeszedłem covid. Jedynym objawem była całkowita utrata węchu i smaku. Po ok. 10 dniach zmysły zaczęły stopniowo powracać i obecnie po prawie 3 miesiącach zmysł smaku mam sprawny na poziomie ~~90% a powonienia na 70%. Tym się za bardzo nie przejmuje, ale wraz z wracającym węchem pojawił się pewien problem. Są momenty w których czuje bardzo dziwny i specyficzny zapach. Nie sposób go opisać, ale to jakieś połączenie czosnku?, cebuli? i metalu? xD Okropnie mnie irytuje, czasem zwyczajnie nie moge przez to zasnąć. Dodam, że niektóre złożone zapachy typu perfum albo płyn do kąpieli pachną zupełnie inaczej, nieprzyjemnie mógłbym rzec. Powinienem się gdzieś zgłosić czy samo się naprawi? Jakieś rady? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#koronawirus #zdrowie #medycyna #lekarz
  • 6
@Chuseok: Znalazłem podobne przypadki, ale nigdzie nikt nie tłumaczy dokładnie co się dzieje i jak to naprawić więc może jakiś ekspert wykopowy doradzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mam to samo, na fb są grupy typu Anosmia/parosmia support, wiele ludzi na świecie tak ma - uszkodzenie nerwów. Dostałam od lekarza Neurovit, zobaczymy co to da.
@olyya: Poczytałem właśnie o tej parosmii i zazwyczaj poprawa następuje po 3-4 miesiącach, ale też i naczytałem się o permanentnym uszkodzeniu nerwów... Cóż, wytrzymam jeszcze miesiąc i jeśli nie poprawi się to znaczy że pora na specjalistę. Trzymam kciuki żeby Neurovit coś pomógł:)