Wpis z mikrobloga

Szwajcaria drugi raz w sezonie. Pierwszy raz byłem w Davos w grudniu, otwarte było z 10% tras i już wtedy było gdzie pojeździć.
Teraz otwarte są chyba wszystkie trasy w Parsenn i połączenie z Klosters i jestem zachwycony. Mimo że to weekend to kolejek praktycznie nie było - ustawiały się ogonki przed niektorymi wyciągami, ale to przez te covidowe zawijasy, ani razu nie zdarzyło mi się czekać dłużej niż 3-4 minuty.
Gorąco polecam
#narty #snowboard #szwajcaria #davos
advert - Szwajcaria drugi raz w sezonie. Pierwszy raz byłem w Davos w grudniu, otwart...

źródło: comment_1613921710Ftv7PgudQw3UVcLYjy80TN.jpg

Pobierz
  • 22
@advert: jak wyglądają karnety w Davos bo tam na mapie widziałem jakby kilka sektorów? Co warto wziąć, ten parsenn klosters? Mam teraz 4 dniowy na Arosa lenzerheide ale będę miał kolejne 4 dni i chciałbym zwiedzić okoliczne ośrodki. Wiesz może czy warto jechać do flims laax i do st moritz?
@Lsrd: o Laax nic nie wiem niestety, ale St. Moritz bardzo warto, Corvatsch i Corviglia spokojnie na parę dni jeżdżenia.

W Davos jest kilka ośrodków, największy to połączone Parsenn i Klosters, łącznie pewnie maja z kilkaset km, więc imho dobra opcja, tym bardziej że trasy są zróżnicowane.

Ewentualnie w Davos jest jeszcze Jakobshorn, wiec w szeroko pojętej okolicy naprawdę jest gdzie pojeździć.
@pianinka: tylko na niemiecko-austriackiej zapytali dokąd jedziemy, cała reszta podróży bez żadnych zatrzymań.

Jedyna niedogodność na jaką musicie się przygotować to obowiązek maseczek na wyciągach - na nosie tez, nie tylko ma ustach. Potrafią zatrzymać wyciąg jak widzą że ktoś nie ma nosa osłoniętego. Upierdliwe to jest, ale w sumie niewielka niedogodność za możliwość jazdy na nartach w Alpach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@pianinka: raczej nie zbanuja, hostka na airbnb mówiła nam że konferencja w sprawie marca dopiero będzie, ostatnie risk countries są od 22.02, więc następne pewnie od 01.03 więc ważne żeby wjechać przed marcem;)
@Lsrd: Na to liczę, ale widziałam, że w styczniu dwa razy nagle zmienili listę po 3-5 dniach od ogłoszenia poprzedniej ( ͡° ʖ̯ ͡°) Boję się, że jak jebnie u nas w poniedziałek-wtorek po kilkanaście przypadków to też zmienią, ale oby nie :p
@pianinka: a kiedy jedziecie dokladnie? Raczej mają w naturze ogłaszać z wyprzedzeniem przynajmniej tygodniowym. Mają specjalny wzór wg którego wpisują kraje na listę i jak sprawdzałem to faktycznie się zgadza tylko nie wiem czy używają średniej kroczącej z 14 dni czy czego dokładnie. Niestety ostatnio w Szwajcarii spadly zachorowania a w Polsce chyba mocny wzrost był więc zaczniemy się łapać od marca.

This incidence represents the number of new infections that
@Lsrd: Jeszcze z tego co czytałam oprócz incydencji biorą też pod uwagę pojawienie się nowych szczepów wirusa, a u nas wleciał ten południowoafrykański dopiero co. My byśmy granicę przekraczali 27.02, a hotel bezpłatnie mogę odwołać do 22.02, więc mam nadzieję, że nie skończy się tak, że w środę nagle ogłoszą, że od 27 mamy zakaz wjazdu ;)
@pianinka: miałem te same rozterki przed wyjazdem i mnóstwo stresu, nawet się wkurzalem że nie przełożyliśmy na tydzień wcześniej. Ale wszystko poszło git mam nadzieję że wam też się uda. Tu raczej wszyscy srają na wirusa, co prawda zwracają uwagę żeby zakładać na nos przy wyciągach tak jak wspominał @advert ale w miasteczku każdy ma #!$%@?. Nie wiem czemu inne kraje wszystko pozamykaly i tracą miliony
@advert: haha a Januszerka w Szczyrku najpierw po błotku w kolejce po karnet godzinke, a pozniej po 40 minut do wyciagau żeby sobie 900 metrow po muldach zjechac. Ja sie zastanawiałem na ta Szwajcaria, ale troche jednak to wszystko jest niepewne zaczekam do grudnia, a tymczasem zazdro
@Lsrd: Akurat dzisiaj miałam zły nastrój, bo "trzeba było przełożyć na tydzień wcześniej" :P Fajnie, że Wam się udało, mam nadzieję, że nam też wyjdzie :) Śmieszne jest to, co się teraz dzieje, przynajmniej jedna Szwajcaria poszła po rozum do głowy. No i Szwecja, ale tam stoki nie powalają.
@Lsrd: Wbij do Andermatt. Mi bardzo do gustu przypadl ten resort. Albo Grindelwald - tam na karnecie masz tyle terenow ze 2 dni bedziesz odkrywał wszystko, a potem mozesz sobie wybierac wg preferencji.

@pianinka: Co do zaslaniania ust/nosa to polecam bufa albo kominiarke. Wtedy jezdzisz w tym caly czas albo ew zsuwasz z nosa/ust na czas zjazdu. Jest to rowniez akceptowana forma zaslaniania ust/nosa. Ba, resorty przygotowaly maski materialowe przed
@advert: mam pytanie odnośnie Davos, na mapie widzę że dużo tras zjeżdża do miejsc gdzie nie ma żadnego wyciągu, jak potem dostać się z powrotem? widzę tam busy i coś co wygląda na pociąg. I to kilka czerwonych i czarnych się tak urywa a trasa 49 to w ogóle gdzieś w polu
@Lsrd: obstawiam że to takie dojazdówki do miasta czy parkingu, coś jak w Polsce nartostrada z Kasprowego do Kuźnic - po prostu wybiera się te trasy na koniec dnia jak już chcesz wracać, a nie chcesz gondolki brać.
Tylko uwaga na czarną 7, która prowadzi do dolnej stacji Parsennbahn - pod koniec dnia jest tak zryta, że powrót nią to katorga, zwłaszcza na węższych nartach.

Tylko jazda w sloncu przy tej