Wpis z mikrobloga

Siema, mam taką zagwozdkę: chcę, aby kontener dockera miał dostęp do service discovery UPnP (więc w sumie najłatwiej jakby działał w trybie host - chyba, że znacie inne rozwiązania?), a jednocześnie miał dostęp do hostów podłączonych do sieci typu overlay w docker swarmie. No i tu jest problem, bo nie mogę takiego kontenera działającego w trybie host podłączyć do sieci overlay swarma.
Jakie są dostępne rozwiązania, jak to powinienem poustawiać? Można podłączyć do takiej sieci overlay całą maszynę, na której postawiony jest ten pojedynczy kontener?

Chyba że wiecie, jak mogę ustawić kontener w trybie innym niż host tak, aby działało w nim service discovery/upnp. To chyba też rozwiąże problem.
#programowanie #docker #linux
  • 3
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@grajlord: może utworzenie sieci typu macvlan i podpięcie kontenera do fizycznej sieci rozwiąże problem z UPnP, tylko nie wiem czy można wtedy równolegle podpiąć kontener też do overlaya.
@dam: okazuje się, że można nawet zrobić macvlan działające w swarmie, a UPnP dalej działa. Co prawda chyba rzadko z tego korzystają, bo dość niewiele tutoriali/dokumentacji w necie (albo źle szukałem).
No i trochę się trzeba namęczyć z ustawianiem wirtualnych interfejsów, jeśli się tego nigdy nie robiło.
Jeszcze raz dzięki za nakierowanie na to rozwiązanie.