Wpis z mikrobloga

A takie coś sobie zaprojektowałem i wydrukowałem #druk3d do młynka do #kawa DeLonghi KG79.

Oryginalnie młynek posiada zamknięty pojemnik na zmieloną kawę, a jako że piję głównie kawy na bazie espresso to brakowało mi możliwości bezpośredniego mielenia do portafiltra.

"Odrobina" zabawy w SolidWorks, kilka prototypów (szczególnie dopasowanie tunelu żeby kawa nie sypała się na wszystkie strony było pracochłonne) i oto działa.

Wołam @mapache - o ile pamiętam też trochę do akcesoriów kawowych drukowałeś.
Pobierz mc_hammer - A takie coś sobie zaprojektowałem i wydrukowałem #druk3d do młynka do #ka...
źródło: comment_1613819323FvqvHJKAXOuMz7SaOBsx7S.jpg
  • 92
@mc_hammer: Protip, ten ekspres ma trochę za niską temperaturę wody. Można to nieco poprawić włączając tryb pary, kiedy lampka przestanie migać wyłącz ekspres przyciskiem z boku. Jak tylko wszystkie lampki zgasną to włącz, po chwili przestaną migać lampki i wtedy szybko rób kawę. Crema wychodzi nieco ciemniejsza i jak dla mnie smak espresso się zmienia.
Myślisz, że wymiary tej komory są takie same jak do KG89? Jakie wymiary potrzebujesz, żeby to porównać? I czy to by pasowało do kolby, której wysokość ma łącznie 6cm (też od DeLonghi)?

Piszę, bo jestem bardzo zainteresowany kupnem takiego gotowego elementu ( ͜͡ʖ ͡€)
@danielator: dzięki za link, chociaż nie wiem czy od razu szełbym w bottomless, dwie wylewki często mi się przydają.

A jaki program by kolega polecil do nauki projektowania ?


@BaronVonBehemoth: Z darmowych to najlepiej Fusion 360. Bardzo popularny, dzięki czemu łatwo o znalezienie porady. O ile mówimy typowo o "mechanicznych" modelach, bo te "organiczne" to inny typ programów.

Ile za to chcesz?


@neo_vir: still counting. Ale dobrze że pytanie
@mc_hammer nie mam absolutnego pojęcia ile kosztuja materiały do druku nie mówiąc o samym zarobku na pomyśle... Sam młynek kupiłem za 180 zł więc pytanie ile warto do niego dołożyć dla takiego fajnego ficzeru. 30zl bez problemu. Przy 40zl bym się zastanowił ale jeśli fajnie działa i nie rozsypuje to tyle bym chyba dał... W końcu lepszego młynka za 220zl nie kupię... 50zl już brzmi lekko zniechęcająco ale może to tylko mój
odetnij sobie dno aluminiowe z tej kolby będzie lepsza kawa


@ewolucja_myszowatych: Dzięki, po tylu propozycjach od mirków chyba faktycznie pójdę w takiego moda.

A co do kosztów to trudno powiedzieć. Na zdjęciu jest 4. prototyp (waży to jakieś 100-120g), modelowałem to i zmieniałem pewnie jakieś 3-4 godzin w sumie, ale nie przeliczę czasu spędzonego nad hobby na złotówki.