Wpis z mikrobloga

A takie coś sobie zaprojektowałem i wydrukowałem #druk3d do młynka do #kawa DeLonghi KG79.

Oryginalnie młynek posiada zamknięty pojemnik na zmieloną kawę, a jako że piję głównie kawy na bazie espresso to brakowało mi możliwości bezpośredniego mielenia do portafiltra.

"Odrobina" zabawy w SolidWorks, kilka prototypów (szczególnie dopasowanie tunelu żeby kawa nie sypała się na wszystkie strony było pracochłonne) i oto działa.

Wołam @mapache - o ile pamiętam też trochę do akcesoriów kawowych drukowałeś.
mc_hammer - A takie coś sobie zaprojektowałem i wydrukowałem #druk3d do młynka do #ka...

źródło: comment_1613819323FvqvHJKAXOuMz7SaOBsx7S.jpg

Pobierz
  • 92
@bartd: Za niska jest ta wnęka. Żeby to idealnie działało tunel musiałby być dłuższy, ale przez to brakłoby prześwitu nad filtrem (°°

A gdybyś zobaczył ten sajgon po testach pierwszego prototypu... XD
@sopelas: Nie dziwi mnie to, jak smaczne espresso w polsce można wypić w jednej na 30 kawiarni, to większość osób nawet nie ma porównania. A takie trzymadełko do kolby do baratzy vario to byłby sztosik.
@danielator: Myślałem o tym zaraz po zakupie tego ekspresu (a było to parę lat temu) ale jedyne co zmodowałem to "normalna" dysza do mleka. Są jakieś gotowe sitka pasujące do tej kolby, czy nadal tylko przetaczanie tych oryginalnych?

a minimalna nastawa na młynku jest i tak na dwie kawy ( ͡º ͜ʖ͡º)


@emesc: dla tego trzeba w odpowiednim momencie wyłączyć mielenie ( ͡