Wpis z mikrobloga

A takie coś sobie zaprojektowałem i wydrukowałem #druk3d do młynka do #kawa DeLonghi KG79.

Oryginalnie młynek posiada zamknięty pojemnik na zmieloną kawę, a jako że piję głównie kawy na bazie espresso to brakowało mi możliwości bezpośredniego mielenia do portafiltra.

"Odrobina" zabawy w SolidWorks, kilka prototypów (szczególnie dopasowanie tunelu żeby kawa nie sypała się na wszystkie strony było pracochłonne) i oto działa.

Wołam @mapache - o ile pamiętam też trochę do akcesoriów kawowych drukowałeś.
Pobierz mc_hammer - A takie coś sobie zaprojektowałem i wydrukowałem #druk3d do młynka do #ka...
źródło: comment_1613819323FvqvHJKAXOuMz7SaOBsx7S.jpg
  • 92
@mc_hammer: jeszcze taki mod: jeśli użytkownik stoi przy maszynie kilka sekund to nie musi ona mieć trzymaka do filtra bo można go trzymać w ręce. Wtedy to urządzenie miałoby samą górę z rurą rozszerzającą się tak aby objąć obwód filtra. Wtedy nie tracisz ruchów na załadowanie kolby i wyjęcie tylko podstawiasz pod 'czapkę czarodzieja' mielisz i zabierasz. I mniej się rozsypuje i zostaje opiłków na ściankach
@mc_hammer a co do odcięcia dna, to to nie jest takie proste - ale mój niebieski sobie coś takiego zmodyfikował i jako kawosz mówi, że jest prima sort (tylko co się naprodukował i naprzeklinał przy tym, to inna sprawa ())
@ewolucja_myszowatych: To nie do końca by zadziałało, bo młynek nie odmierzy idealnie jednej dawki i musisz patrzeć ile się sypie, no i po usypaniu powstaje stożek kawy, więc ta czapka czarodzieja musiałaby być otwierana.

@plaquo: tak, rzeźbienie w takim kawałku aluminium (jeżeli mówimy o kolbie), czy w takiej blaszce (sitko) to na pewno nie jest bułka z masłem.