Wpis z mikrobloga

A takie coś sobie zaprojektowałem i wydrukowałem #druk3d do młynka do #kawa DeLonghi KG79.

Oryginalnie młynek posiada zamknięty pojemnik na zmieloną kawę, a jako że piję głównie kawy na bazie espresso to brakowało mi możliwości bezpośredniego mielenia do portafiltra.

"Odrobina" zabawy w SolidWorks, kilka prototypów (szczególnie dopasowanie tunelu żeby kawa nie sypała się na wszystkie strony było pracochłonne) i oto działa.

Wołam @mapache - o ile pamiętam też trochę do akcesoriów kawowych drukowałeś.
mc_hammer - A takie coś sobie zaprojektowałem i wydrukowałem #druk3d do młynka do #ka...

źródło: comment_1613819323FvqvHJKAXOuMz7SaOBsx7S.jpg

Pobierz
  • 92
@Warzywo: Przyznam że kawa nadal odrobine osadza się w "tunelu", ale to bardziej kwestia dynamiki przepływu niż elektryzowania. I wątpię, żeby inny materiał, o ile nie będzie to jakiś specjalny w stylu ESD wyeliminował problem.

@MarcinOrlowski: Zwykłe PLA, no, poza dodatkiem brokatu.

@ironman49: Nie przeszkadza mi ten poziom hałasu, a z tego co na forach czytałem to ten młynek i tak nie jest aż tak głośny.
@mc_hammer: o kurde mirku, mam identyko zestaw w postaci ekspresu i młynka. Podzielisz się STLką? ()
A, i co masz na boku ekspresu zamocowane, jakieś uchwyty?
@mc_hammer: Twój znacznie ładniejszy ( ͡° ͜ʖ ͡°) i wygląda na wygodniejszy. Jakbyś kiedyś publikował na thingiversie pamiętaj żeby zawołać, o ile do tego czasu nie zrobię sam - nie wpadłem w ogóle na pomysł takiego adaptera tylko ciągle mam blat w kuchni uwalony od kawy przez ten pojemniczek (°°