Wpis z mikrobloga

Chcę się Wam Miraski pochwalić.
Dzisiaj mam 50 dni bez jakiegokolwiek alkoholu - ani piwa, ani wina, ani whisky, ani wódki.
Czyli od Sylwestra, a w Sylwestra też wypiłem tylko kieliszek wina.

Nie mam problemu z alkoholem i nigdy nie miałem, po prostu tak jakoś minął jeden tydzień, potem drugi i stwierdziłem, że jadę z tym dalej. Zimą też łatwiej, bo piwko aż tak nie kusi jak latem.
Parę razy chciałem coś wypić dla wyluzowania, szczególnie, że dzieci dają się we znaki :)

Nie czuję się jakoś specjalnie lepiej, nie mam więcej energii, wyniki zawsze miałem dobre, więc nie zauważam jakieś radykalnej różnicy.

Póki co jadę z tym dalej. A Wy z własnej woli odpuściliście kiedyś alko? Jakie były Wasze spostrzeżenia?

#alkohol #abstynencja #alkoholizm chociaż w sumie chyba nie pasuje
  • 10
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LucaJune: ja piję średnio dwa razy w roku przy uroczystościach, a i wtedy zwykle słabego drina. Piwa nie piję w ogóle bo mi nie smakuje, mocne alkohole odrzucają mnie już samym zapachem. I tak od kilku lat. Czasem mnie najdzie ochota na jedno piwko ale baaaaardzo rzadko. Nie picie jakoś tak samo z siebie wyszło, po prostu w pewnym momencie życia mi się odechciało ¯\_(ツ)_/¯ i jeszcze syndrom dnia jutrzejszego
@zaorany: kac jak się można leżeć i nic nie robić to pół biedy. Z dwójką małych dzieci na chacie jest gorzej, bo nie wytłumaczysz, że ojciec się nie pobawi, bo się nachlał :)
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LucaJune: kac niezależnie od okoliczności jest ...ujowy. Wolę nie pić niż stracić dzień na leżeniu w łóżku z tak bezsensownego powodu. Zwłaszcza, że nawet lekki kac to dla mnie męczarnia i wyrzuty sumienia.
Nie każdy ma tendencje so uzależniania się od dragów alko hazardu zakupôw czy tam seksu. Wszystko zależy od człowieka. Więc jak nie czujesz że alko wział nad toba kontrole to zazdroszcze
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LucaJune: Ja już ponad rok bez alko. Tak sobie stwierdziłem, że się przetestuję i tak jakoś leci. Nie ciągnie mnie w ogóle i tak jak u Ciebie nie widzę żadnych różnic.