Wpis z mikrobloga

@rzeznia22: G---o tam, a nie potrzeba. Potrzeba ludzi, którzy będą się sprzedawać poniżej własnej wartości i dotyczy to każdej dziedziny, nie tylko fachowców. Taki już los kraju kolonialnego - zachód robi hajs na podbitej taniej sile roboczej.
Gdyby faktyczna potrzeba istniała to byłoby to widać w płacach.
  • Odpowiedz
Niektórzy by się zdziwili jaką trzeba mieć precyzję, doświadczenie i zmysł, żeby położyć profesjonalnie j----e kafelki w łazience.


@rzeznia22: daj mi dwóch uczniów klasy podstawówki, a wyszkole ich z tego w dwa dni :p bez przesady.
  • Odpowiedz
@kcrgs: no ja widzę w tym absurd. Szczególnie, że jest sporo biznesów początkujących czy niskomarżowych. Bo tutaj żeby dać komuś c-----o, trzeba wydać prawie dwa razy tyle, co dostanie do ręki.
  • Odpowiedz
@rzeznia22:
"A to całkowicie nie prawda, bo większość tych programistów nie potrafiła by zrobić najprostszej rzeczy przy aucie - wymienić klocków czy oleju, "

Dawaj mi tu mechanika i zobaczymy kto się pierwszy nauczy danej czynności.
Czy szybciej ja nauczę się wymieniać klocki w aucie czy on szybciej postawi hurtownię danych.
  • Odpowiedz
@rzeznia22 No właśnie jasno pokazałeś co sądzisz o zawodzie pielęgniarki, sam chyba nie rozumiesz co napisałeś. I jeszcze dodałeś coś o tym, że każdy ma ciśnienie robić studia, jakby pielęgniarki ich nie robiły, żeby uzyskać PWZ. W zasadzie chyba pielęgniarki w Twoim zestawieniu (mechaników, budowlańców, opiekunów starszych, kierowców) to jedyne osoby, które muszą iść na studia, żeby móc pracować w zawodzie. G---o, a nie broniłeś. Zrobiłeś to, co robi grono Polaków
  • Odpowiedz
@Szimu Tak, bo Tobie zastrzyk robiło 99% pielęgniarek w Polsce i na pewno Twoje doświadczenie jest reprezentatywne oraz świadczy o całej grupie zawodowej. Puknij się w łeb. A wiesz, że ból jest zależny od gęstości płynu oraz szybkości podawania zastrzyku? XD Rób se sam zastrzyki, ja do siebie nie zapraszam.
  • Odpowiedz
Wróciłam z nocki z dwoma reanimacjami i pakowałam dwie młode osoby do czarnego worka. Niedługo rodziny same będą pakować swoich bliskich, jak tego prostego zawodu pielęgniarki zabraknie ¯\(ツ)/¯.


@heteropoda: Jeżeli pracujesz na oddziale ratunkowym, to faktycznie tak wygląda praca pielęgniarki, a jak sama wspomniałaś są specjalizacje i kursy. To od nich zależy jak będzie wyglądała Twoja praca, a nie każdy dzień musi wyglądać jak Twoja ostatnia nocka. Mam znajomego, który
  • Odpowiedz
@ExitMan Na praktycznie każdym oddziale ludzie umierają. Nie jest to specyfika oddziałów ratunkowych. Na samej internie jest średnio kilka reanimacji w miesiącu, przynajmniej u mnie
( ͡° ʖ̯ ͡°).

W zasadzie ja się nie żalę czy coś, lubię swoją pracę, tylko mnie śmieszy jak ktoś może pisać, że praca pielęgniarki (czy ratownika, lekarza) jest prosta, kiedy człowiek obcuje z wszelakimi obrzydliwościami i śmiercią, widzi ludzkie dramaty na
  • Odpowiedz
Na wykopie proste zawody są oczywiście wyśmiewane, tutaj każdy jest programistą i architektem za gruby hajs, każdy ma ciśnienie na studia, bo jak ich nie masz, to znaczy, ze jesteś debil i śmieć.

Kompletnie nie rozumiem dlaczego ludzie się wstydzą normalnej, fizycznej pracy.


@rzeznia22: Ludzie się nie wstydzą tej pracy, ale pokutuje powiedzenie z lat mojej młodości: "ucz się, bo śmieciarzem zostaniesz". Okazuje się, że śmieciarze to naprawdę dobrze opłacany
  • Odpowiedz
że praca pielęgniarki (czy ratownika, lekarza) jest prosta

No i weź to porównaj z kładzeniem kafelek (z całym szacunkiem).

@heteropoda: Kładłaś kiedyś kafelki w łazience? Ciekawe dlaczego nie... ( ͡° ͜ʖ ͡°) I jak już to nie "kafelek", a "kafelków". Tu przecież nie chodziło o deprecjonowanie wartości czyjejś pracy. Moja praca też jest prosta. W oczach tych, którzy mają o niej dużo wyobrażeń. Dziwnym trafem pracownicy
  • Odpowiedz