Wpis z mikrobloga

Są jakieś łatwo dostępne mało uzależniajace leki/sposoby żeby pozbyć się stresu związanego z fobia społeczna? Jak wychodzę do ludzi to wymiotuje i nie mogę ręki wyprostować żeby podnieść np. szklankę albo się podpisać, bo tak mi się ręce trzęsą i mam silne przykurcze. Teraz jest niby spoko, bo z nikim kontaktu nie mam, ale jak pandemia się skończy to stres uderzy z wielokrotnie mocnieja siłą.
#medycyna #narkotykizawszespoko
  • 41
@Elmirka16: Pregabalina to super lek przeciwlękowy. Zwykle leczy się nią uogólnione zaburzenia lękowe, ale czasami też jest przepisywana na fobię społeczną.

Leczenie trwa kilka miesięcy, przez ten czas pregabalina blokuje powstawanie lęku. Dzięki temu organizm powinien się przyzwyczaić do tego stanu i po zakończeniu leczenia działanie się utrzyma.

Jednorazowa, podstawowa dawka to 75mg, z możliwością zwiększenia do nawet 300mg jeśli będzie taka potrzeba. Niektórzy lekarze zalecają dawkowanie 2 razy na dzień,
Są jakieś łatwo dostępne mało uzależniajace leki/sposoby żeby pozbyć się stresu związanego z fobia społeczna?


@Elmirka16: chyba nie ma takich rzeczy, żeby były łatwo dostępne skuteczne i nie uzależniające.

Skuteczne doraźnie będzie benzo, ale mega uzależniające.

@n0xx Na depresję polecam, pomogły mi z myślami samobójczymi i zrobiłam się bardziej "ufna" ale na fobie nie podziałały


@Elmirka16: raz jadłaś tylko? Jaka dawka?

Ja po kilku razach z grzybami kompletnie pozbyłem się
@Marek_Mostowiak: Rozmawiałem na ten temat z psychiatrą, ponieważ też widziałem kilka wypowiedzi że ciężko jest ją odstawić. Powiedział, że w przypadku pregabaliny ważne jest doprowadzenie leczenia do końca - jeśli przerwie się zbyt wcześnie, lub zbyt szybko, to objawy powrócą. Być może w twoim przypadku będzie potrzebne dłuższe leczenie?

Zapytał mnie też, skąd mam takie informacje, bo jeśli z jakiegoś losowego forum w internecie to one nie są zbyt dużo warte.
Jadłam ok 9 razy ostatnia dawka była w maju 5,5g zakończona bad tripem. Zrobiłam się trochę bardziej otwarta do ludzi, ale cały czas mam silne leki.


@Elmirka16: a jakbyś zjadła dawkę powiedzmy 4g z intencja poprawienia swojego życia i pozbycia się fobii? Wiesz medytacja i te sprawy

Możliwe, ze na tripie zobaczyłabys przyczyny odpowiadające za jej powstanie (raczej to nie byłby pozytywny trip, chociaż kto wie) ja poznałem w taki sposób
@Marek_Mostowiak: Nigdzie nie napisałem, że nie działa od razu. Działa jak najbardziej, i sam się o tym przekonałem. W moim pierwszym komentarzu chodziło mi o to, że docelowo leczenie lęku trwa co najmniej kilka miesięcy, ponieważ trzeba je kontynuować jeszcze przez jakiś czas po ustąpieniu lęku, a nie że trzeba te miesiące przeczekać aż zacznie działać. Faktycznie, przyznaję że może dość nieprecyzyjnie się wyraziłem, wybacz.

Zacząłem też teraz bardziej szperać w
Biorąc pod uwagę jak popularny jest to lek (19 najczęściej przepisywany w USA), to liczba tego typu przypadków jest dość niewielka.


@Jake_921: benzo takie jak alprazolam są również w topce. Czy to znaczy, ze są bezpieczne i nie uzależniają?

Sam mechanizm działania pregabaliny powinien dać do myślenia odnośnie uzależnienia.
@Jake_921: zreszta nawet z wiki masz

Długotrwałe stosowanie pregabaliny w wysokich dawkach wiąże się z ryzykiem uzależnienia. W następstwie tego nagłe odstawienie pregabaliny, szczególnie gdy uprzednio była stosowana w wysokich dawkach przed długi czas, może skutkować objawami odstawiennymi takimi jak bezsenność, bóle głowy, niepokój, nudności, biegunka, objawy grypopodobne, drażliwość, objawy bólowe, wzmożona potliwość. Pregabalina bywa lekiem nadużywanym[8], może powodować euforię już w dawkach terapeutycznych, pobudzenie, stany relaksacji i stany podobne do