Wpis z mikrobloga

Hej Mirki.

We wtorek 16.02 miałem reko ACL. Na drugi dzień po operacji fizjo w szpitalu sprawdzała zgięcie i mialem 90 stopni. Kazała chodzić też o kulach bez ortezy i normalnie obciążać nogę. Nawet mi to szło, ale po tym wszystkim wieczorem nie mogłem nawet przekręcić z bolu tej nogi. Teraz chodzę o kulach w ortezie np. do toalety i ból jest okropny jak próbuję obciążyć te noge. Zgięcie zmniejszyło się o wiele do max 30 stopni. Czy mogłem przeciazyc nogę? Kiedy powinienem się martwić takim stanem rzeczy? Wrzucam aktualne foto kolana. W poniedziałek zaczynam rehabilitacje z fizjo. Poza tym staram się ruszać na lezaco ta noga, wykonywać ćwiczenia, ale np. nie jestem w stanie w ogóle podnieść jeszcze tej nogi.jak u Was to wyglądało?
#acl #kolano #kolana #rehabilitacja
polemarchos - Hej Mirki. 

We wtorek 16.02 miałem reko ACL. Na drugi dzień po opera...

źródło: comment_1613747450t4lJYPnckmkN12Jf81yBwc.jpg

Pobierz
  • 13
@polemarchos: Nie miałem ACL ale rekonstrukcje MPFL ze stabilizacją rzepki x2. Mogłeś lekko nadwyrężyć jak najbardziej, ja pamiętam przez strach miałem zanik mięśnia w operowanej nodze bo bolało jak sam #!$%@?. Dzwoń do lekarza lub fizjo na pewno Cię uspokoją. Swoją drogą jak na operacje 16.02 to i tak nieźle to wygląda. Powodzenia w powrocie do sprawności mirku!
@polemarchos spokojnie, widzę że btb, możliwe że podrażniłeś bliznę wewnątrznie - cóż, boleć będzie na razie. Miałeś dren, to odsączało metaboilty i krew, temu te 1-2 dni bezpośrednio po krojeniu było lepiej, teraz wraca opuchlizna. Tez byłem obsrany po operacji i myślałem że każde nasilenie bólu to już ament i mogiła. Nie sraj żarem, taki etap. Jeśli nie #!$%@?łeś się pod prysznicem ani nie odwaliłeś akcji w podobnym stylu, to jest git.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@polemarchos: nie zalecali ci tego chłodzić? U mnie zalecano częste (lecz niezbyt długie) stosowanie lodu (tylko nie na gołą skórę - przez jakiś materiał). Widać jest trochę płynu w kolanie. Pewnie dostałeś jakąś rozpiskę ćwiczeń do wykonania, te na leżąco (napinanie czworoglowego, podciąganie palców) przyspieszają wchłanianie płynu. Polecam skorzystać z porady fizjoterapeuty. Ja ćwiczyłem dużo z gumami i mimo dwumiesięcznej przerwy od chodzenia (szycie pękniętej łąkotki) mięśnie miałem lepsze niż przed