Wpis z mikrobloga

Ale że nic nie napisali o Wykopie to doprawdy skandal XD. Jestem ciekaw jakież są przyczyny tej toksyczności wśród mężczyzn, to znaczy ja osobiście się domyślam, tylko wypada mi nie rozwijać tego tematu, albowiem mogłoby to godzić w uczucia członkiń pewnego ruchu społecznego, który doczekał się już czwartej fali ( ͡° ͜ʖ ͡°).
#przegryw #stulejacontent #manosfera #dyskryminacjamezczyzn #mediaglownegoscieku #bekazfocusa
Pobierz CulturalEnrichmentIsNotNice - Ale że nic nie napisali o Wykopie to doprawdy skandal X...
źródło: comment_1613735115UtF02YxZza40SjhXiLyAgQ.jpg
  • 18
@CulturalEnrichmentIsNotNice: Śmieszy mnie określenie "toksyczna męskość". Polega ona na tym, że facet nie chce być dyskryminowany ze względu na wzrost/wygląd i po prostu chce być sprawiedliwie traktowany, a nie, że "jesteś facet, radź sobie" "przestań jęczeć miernoto", gdy w tym samym czasie o byle pierdołę aprobuje się jakąś dziewczynę, że wszyscy są z nią i ma prawo być zła.

Ale oczywiście, wszystko co nie popiera kill all men i feminizmu jest
@Lolistatrolista: no właśnie nie
Generalnie nie podoba mi się określenie "toksyczna męskość", bo sugeruje to czego sugerować nie powinno pojęcie w zasadzie tożsame z "hegemonic masculinity"
A czymże jest ta cała toksyczna męskość w istocie, a nie w skojarzeniach?
No właśnie tym #!$%@? kultem silnego, agresywnego mężczyzny, #!$%@? he-mena, który ma być idealny, wysoki, dominujący, znający tylko emocję złości, niemający słabości, nigdy nie potrzebujący pomocy i wsparcia, mający wszystkie kobiety które
@Lolistatrolista: pojęcie toksycznej męskości w zasadzie w ogóle nie odnosi się do mężczyzn per se, a do norm społecznych i oczekiwań. Nie ma żadnego problemu z tym że ktoś jest he-menem. Problem jest w tym że od dojrzewającego chłopca wymagamy tego by był #!$%@? wzorem testosteronowyn golemem, a za odchyły od tego wzoru ostracyzujemy go. Toksyczna męskość dotyczy także kobiet biorących czynny udział w utrzymywaniu tych norm i oczekiwań
@CulturalEnrichmentIsNotNice: @Emerkaes: @Yassassin: Ja myślę, że to, że propaguje się tzw "toksyczną męskość" przemilczając "toksyczną kobiecość" to żaden przypadek. W dodatku osobiście wolałbym się skupiać na danej charakterystyce która jest problemem a nie tym u kogo się pojawia bo rodzi to złe skojarzenia. Czyli zamiast mówić "toksyczna męskosć objawia się np poprzez zamykanie uczuć w sobie" powiedziałbym "zamykanie uczuć w sobie jest złe/niezdrowe i częściej ten problem dotyczy mężczyzn".
@CulturalEnrichmentIsNotNice

Czyli zamiast mówić "toksyczna męskosć objawia się np poprzez zamykanie uczuć w sobie" powiedziałbym "zamykanie uczuć w sobie jest złe/niezdrowe i częściej ten problem dotyczy mężczyzn". By podać przykład z drugiej strony, nie mówimy "toksyczna kobiecosć objawia się np poprzez manipulowanie uczuciami drugiej osoby" tylko raczej powiedzielibyśmy że manipulacja jest zła i że kobiety częściej/lepiej manipulują.


@TotalDisaster: Jeszcze raz: "toksyczna męskość" to nie intrystyczna cecha danej osoby, tylko oczekiwania i
@CulturalEnrichmentIsNotNice ale z tego obrazka wynika, że to mezczyzni staja się coraz bardziej toksyczni Obstawiam ze wyzywanie ludzi od pedałów, słabiaków, simpów itd. przybrało na sile
Co mnie nie dziwi biorąc pod uwagę że młodzi mężczyżni są obecnie bardziej konserwatywni niz można bylo się tego spodziewać
@kt13: Polecałbym wpierw przeczytać w całości ten napisany na kolanie tekst pani Katarzyna Mazur, jest to kolejny Ctrl + C/Ctrl + V felieton o tym, że wszyscy sfrustrowani mężczyźni, którzy nie potrafią sobie znaleźć partnerki są źli do szpiku kości i najpewniej z marszu poszliby w ślady Elliota Rodgera (sprawca masakry w Isla Vista). Zapewniam Cię, ze ja jestem przeciwko stosowaniu przemocy. Jest to po prostu sztandarowy przykład szczerzenia incelofobii, na