Wpis z mikrobloga

#mechanikasamochodowa #mechanika #samochody #motoryzacja
Mirki co tu można zrobić bo kończą mi się pomysły. Pacjent Astra G z silnikiem 1.2 benzyna.
Co jakiś czas silnik chodzi bardzo nierówno tak jak by wypadał jakiś zapłon. Odpala normalnie problem trwa kilka/kilkanaście minut nie ważne czy na zimnym czy na ciepłym, czasem z dupy po pół godziny czasem parę minut po odpaleniu, bywa czasem 2 dni nie występuje i silnik chodzi równo i nie zamula. Zdaża się że silnik zamula podczas jazdy (zachowuje się jak bym ciągnął przyczepę z kilkoma tonami) , wolno reaguje na gaz albo wogóle ale tu dzieje się to losowo, raz wcisnę jest ok raz zamuli na chwilę po czym zaraz znów jest ok, problem zwykle ustępuje po przejechaniu kilku kilometrów.
wymieniłem świece, nowa cewka, sprawdzony EGR - czysty jak nowy (był wymieniany jakiś czas temu) błędów nie ma, podpięty do kompa nie pokazuje błędów. Co jeszcze można zrobić?
d.....0 - #mechanikasamochodowa #mechanika #samochody #motoryzacja
Mirki co tu można...

źródło: comment_16137342586iNYUFQ1EydKB5ewKyAHBn.jpg

Pobierz
  • 46
@droid43210: Myślę, że tak. Z podobnymi problemami spotkałem się w Golfie 4. Krokowy zintegrowany jest z przepustnicą i czasami nie mogłem podnieść obrotów albo potrafił się blokować przy 2500 rpm. Możliwe jest, że u Ciebie za mocno domyka przepustnicę stąd problemy. Czyszczenie przepustnicy nic nie dawało, pomogła nowa :)
@maattteo: Cały czas mi chodzi po głowie ten silnik krokowy, zawsze jak miałem auto to w każdym go szlak trafiał tylko w poprzednich autach jak się zdupcył to za każdym razem nie równo chodził albo gasnął a tutaj raz jest ok raz nie a czasem po chwili problem ustępuje