Wpis z mikrobloga

A dzisiaj wieczorem z moim kumplem Dredem na podcaście RPGadka porozmawiamy o tym, co powinno znaleźć się w idealnym systemie #rpg dla początkujących graczy. Będą kompleksowe teoretyczne rozważania o tym dlaczego Warhammer czy D&D są w tym temacie do dupy. Wszystko to w atmosferze sucharów i rozmów z czatem na moim kanale: https://www.twitch.tv/diabellus

#gryfabularne #grybezpradu #podcast #rpgadka
Diabellus - A dzisiaj wieczorem z moim kumplem Dredem na podcaście RPGadka porozmawia...

źródło: comment_1613733555suDZxCqJqXdcXevLEk80a7.jpg

Pobierz
  • 18
@Ignacy_Patzer: rozmawiamy z czatem, bo po to jest na żywo. Ale nie odpowiadamy na wszystko. Bo nie da się. ;)

A co do przejrzenia innych pozycji - spoiler alert, będzie bardziej teoretycznie. Przede wszystkim będziemy na początek ustalać co powinno znajdować się w takiej idealnej dla początkujących grze. Nie będę za dużo spoilować, ale jak coś, będą zapisy na YT spotify i innych playtformach podcastowych ;)
@Smyrky: Nie wiem. Ja tworzę własne uniwersa, karty postaci, mechaniki... :) Tyle, że specjalizuje się w jednostrzałach ponieważ robię to zarobkowo. Nikt nie ma czasu na kampanie, no chyba, że nie ma innych zainteresowań po za rpg.
Jeśli ktoś zamawia sesję w danym systemie, przygotowuję presety, streszczenie zasad i jazda.

Taki jednostrzał z dzieciakami to 1-2h ze starszymi +2h i jest super ;)
@krasnoludkolo: Jeśli chodzi o animację taką ogólną to całkiem spory-same rpg raczej nie, wielu jest starszych graczy którzy nie wyobrażają sobie grać jednostrzałów bo to hańba i takie tam ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja jestem młoda i się tym nie przejęłam, idzie mi to przy jednostrzałach koncertowo, ludzie zaczynają się interesować, potem sami grają w domu. Aktualnie celuję w dzieciaki, a grom moich spotkań bardzo się podobało.
@krasnoludkolo: Do dzieciaków trzeba mieć podejście, umiejętności teatralne i całe zaplecze pomagajek. Prowadziłam już u dzieci w oddziałach przedszkolnych, takich 3-5 letnich :) Jednakże wtedy trzeba mieć specyficzne podejście, być dziećmi, a same rozgrywki nie mają ż a d n y c h ram.