Wpis z mikrobloga

Klub Jagielloński mi ubliża.

A zaczęło się od tego, że Klub Jagielloński opublikował artykuł, w którym twierdzi, że:

Przypadki ks. Dymera i ex kardynała McCarricka wskazują na istnienie w Kościele struktur grzechu i działanie osobowego zła – Szatana.


W związku z tym zrobiłem znalezisko, w którym wyśmiałem łączenie tuszowania spraw pedofilskich z "działaniem osobowego zła - Szatana".

Klub Jagielloński poczuł się najwyraźniej dotknięty. Najwyraźniej dlatego, że ktoś poważnie potraktował ich twierdzenia o istnieniu osobowego zła pod postacią Szatana. I oficjalne konto tej organizacji napisało do mnie tak:

Jeśli krytykuje Pan tekst, to proszę go przeczytać. Mówienie, że szatan kazał, pora na CS'a to pójście na łatwiznę. You are better than that!


Jak przystało na krakowskich konserwatystów potraktowali mnie z góry, zarzucili, że nie przeczytałem tekstu, który krytykuję i poszedłem na łatwiznę.

Odpowiedziałem im na to dość koncyliacyjnie, bo nie zażądałem przeprosin za bezpodstawne zarzuty jakoby nie przeczytałem tekstu, który krytykuję:

Nie można oczekiwać poważnej rozmowy, gdy ktoś zaczyna od twierdzenia, że istnieje osobowe zło w postaci Szatana. You are better than that!


Przypomnijmy. Ci ludzie twierdzą, że osobowe zło w postaci Szatana jest istotne w wyjaśnianiu afer pedofilskich w Kościele i oburzają się, jak ktoś potraktuje ich twierdzenie serio i wyciągnie z niego wnioski - np. takie, że to Szatan kazał biskupom kryć pedofilów.

Myślałem, że na tym sprawa się zakończy, ale konserwatyści krakowscy postanowili dalej mnie obrażać:

Spór czy szatan istnieje czy nie, jest czymś innym, niż zarzucanie nam wybielania biskupów. To drugie jest po prostu kłamstwem i świadczy o tym, że warto cofnąć się do ćwiczenia czytania ze zrozumieniem.


Ludzie twierdzący, że istnieje zło osobowe w postaci Szatana, które jest odpowiedzialne za afery pedofilskie w Kościele, zarzucają mi brak umiejętności czytania ze zrozumieniem XD

Jednakowoż to @Klub_Jagiellonski powinien wrócić do szkoły na ćwiczenia czytania ze zrozumieniem, bo nigdzie nie napisałem, że Klub Jagielloński wybiela biskupów. Ja tylko potraktowałem z należytą powagą ich twierdzenia o Szatanie.

I jak na krakowskich konserwatystów przystało znowu zarzucili mi kłamstwo. A jednak nigdzie nie napisałem, że wybielają biskupów. A więc kłamstwa dopuszcza się @Klub_Jagiellonski a nie ja.

Czy przeproszenie za bezpodstawne zarzucanie kłamstw i braku umiejętności czytania ze zrozumieniem mieści się w kanonie postępowanie krakowskich konserwatystów? Nie wiem, ale się domyślam.

#bekazprawakow #klubjagiellonski #neuropa #bekazpisu #bekazkatoli
Pobierz
źródło: comment_1613733468hnj5MXCZyUd0OrjzYWpdlc.jpg
  • 92
@Klub_Jagiellonski prostą sprawę oczywistego przestępstwa przykrywacie obrusem szatana - takiej nieprzychylnej ludziom wróżki-zębuszki.

Po co?

Nakładając na zdarzenia "duchową" warstwę #!$%@?, odwracajcie się plecami od brzytwy Ockhama. W kolejnej iteracji dodajcie czynnik pogody albo nie wiem, układu planet jako mającego wpływ na księdza, który przez wiele dni planował i wykonywał gwałcenie dziecka.
Winni pedofilii w Kościele:(...)

- szatan;


@koroluk: Ale tylko ten osobowy, bezosobowy najdiwoczniej miał ciekawsze rzeczy na głowie niż nakłanianie kapłanów do seksu z nieletnimi. Zgaduję że ogarniał kasę dla Rydzyka lub coś w ten deseń.
@am_anfang_war_napoleon: @koroluk: @Kozajsza:

Przecież dla Katolików, dla których Szatan istnieje, jest on jednocześnie uosobieniem zła. Jeśli twierdzą, że trzeba z nim walczyć wewnątrz struktur - bo są przesiąknięte tym złem - to chyba dobrze?

Szatan jest konstruktem dla Katolików zupełnie realnym.

Równie realnym jak wolna wola - na którą również nie ma dowodów, a opieramy na niej całe nasze rozumienie świata i porządek prawny.

Także muszę stanąć po stronie