Wpis z mikrobloga

Ostatnio czytałam wiele komentarzy pod postem dotyczącym bezdzietności z wyboru, których autorzy twierdzili że nie chcemy mieć dzieci bo wolimy się bawić i imprezować, śmieszne, po prostu niektórzy są bardziej rozwinięci i nie potrzebują jakiś nieintelgientnych, srajacych pod siebie istot dla swojej podrzędnej potrzeby spełnienia standardów społecznych.
#childfree #antynatalizm #rodzicielstwo #dzieci
  • 98
  • Odpowiedz
@SumKrowojad: w byciu antynatalista nie chodzi o twoje egoistyczne pobudki ze ci sie nie chce dzieciakiem zajmowac, bo wolisz jezdzic na wakcje dwa razy do roku. Tylko o to zeby nie sprowadzac kolejnego istnienia na swiat. Z zalozeniem ze jest to moralnie zle. Wiec #!$%@? na jakies #nochild a nie #!$%@? na tagu o podlozu filozoficznym
  • Odpowiedz
@SumKrowojad: W sumie taka prawda. Wolę grać na PS5 niż zajmować się gówniakami ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Tak samo zapewne lubisz zasypiać samemu w łóżku waląc wcześniej konia i budząc się w pustym mieszkaniu. Super sprawa nie mieć kogoś kto Cie Kocha i ma w Tobie oparcie. Ruchanie byle jakich pustych karyn tego nie zastąpi. Dzieci przeważnie łączą ludzi, którzy nie zrobili tego przez przypadek.

Ja
  • Odpowiedz
@TenTypZez: stwierdziłam tylko fakt że dzieci są dla ludzi nudnych, nie ambitnych i mniej inteligentych


@SumKrowojad Czyli Twoi rodzice byli mało inteligentni. Wg twojego rozumowania wszyscy rodzice na tym świecie są tępi. Ciekawa opinia xD

W swoim środowisku raczej nie blyszczalas inteligencją, bo to przeważnie przenosi się w genach i w ramach kulturowych ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@SumKrowojad: ja tam bym chętnie pozajmował się juniorem i przekazał mu część zajawek, ale nie widzę perspektyw na to, żeby mnie było stać finansowo na takie przedsięwzięcie, a co to za rodzicielstwo, jeśli nawet nie miałbym na rower, czy dobrego kompa dla gówniaka (#!$%@?, ja nawet nie mam hajsu, żeby sobie kupić to czego potrzebuje xD)
  • Odpowiedz
@PaniFral jakoś dziwnym trafem najpotężniejsze Rodziny rządzą tym swiatem. Włoskie mafie są i byly jednymi z najpotężniejszych ponieważ tworzyły rodzine.

Rozpad rodziny i podobnych wzorców ułatwia państwu i firmom kontrole nad jednostką, ponieważ jako jedna wyobcowana istota jest bezbronna.

"nowoczesne" lewactwo tego nie zrozumie. Wszystko co nienaturalne jest dla was naturalne i wszystkie choroby psychiczne zaczynają być brane jako "normalny" styl bycia.

"Urodziłem się chłopcem lecz czuje się delfinem". I zamiast
  • Odpowiedz
@SumKrowojad: Troszkę za ostro powiedziane, ale w większości się zgadzam.
Wiesz, mogę zrozumieć że dla kogoś założenie rodziny może być największym marzeniem i spełnieniem życiowym - znałem kilku takich flufków i tak dziś są pod pantoflem i raczej przepadli - ale z drugiej strony mają odpowiedzialność bo muszą zarobić na utrzymanie dziecka i żony - generalnie to rybka mi to czy chcesz mieć dzieci czy nie, tak długo jak robią
  • Odpowiedz
@HAL__9000: nie ma żadnych faktów w tym temacie, to subiektywna kwestia. Znam osoby niepelnosprawne, z porażeniem mózgowym, z rakiem, z milionem innych chorób które chcą żyć. Jak zdecydowana większość ludzi. A ty chcesz ludziom odbierać wszystkie te dobre wspomnienia i drobne przyjemności bo może 1/5000 w wieku 50lat zachoruje na raka a 1/10000 wpadnie pod autobus i złamie kręgosłup. Ludzie chcą żyć i chcą się rodzić.

Dla pozostałego procenta pozostaje
  • Odpowiedz