Wpis z mikrobloga

@dzieju41: ja osobiscie nie mialem takich problemow bo urlopy planuje z reguly z polrocznym wyprzedzeniem jak jest taka mozliwosc a nawet rocznym jesli mam w planie jakas trase/wypad. Z drugiej strony slyszalem od paru osob ze dostali przydzial na padziernik/listopad jako ostatni bo "im wszystko jedno wedlug pracodawcy bo nie maja nikogo/dzieci" co ich #!$%@? bo przez to nie mogli nigdzie wyjechac jak byla pogoda
@lucaseq: do wielu rzeczy wiele osob nie ma prawa w Polsce choc z drugiej strony i tak takowe funkcjonuja bo albo sznnur kredytowy na szyi albo grozba "nasrania" w papierach. Takze we wszystko uwierze, instytucja panstwa to tylko czubek problemow jaki ma przecietny obywatel, pracodawcy tez nie sa swieci
dostali przydzial na padziernik/listopad


@slozubn: Właśnie tak zaczynała się moja droga zawodowa. Potem trafiłem do bardziej cywilizowanej "firmy" i tam każdy bezwględnie miał w okresie wakacyjnym 2 tygodnie urlopu, resztę tak jak chciał. A teraz własna DG i sam sobie robię urlop kiedy potrzebuję.
@slozubn: Raz miałem taką sytuację i powiedziałem, że w dupie to mam, że mają dzieci, że to co robią to dyskryminacja.

No i od tamtej pory nie robią problemów. Choć i tak urlop planuje przed albo po sezonie ( ͡° ͜ʖ ͡°). Poza sezonem jest taniej i nie ma takich tłumów.
@dzieju41: u mnie zawodowo nigdy nie spotkalem sie z czyms takim z racji bycia singlem, w obecnej firmie od reki dostalem wolny tydzien miesiac pozniej. W poprzedniej z kolei byl ban na dlugie urlopy w okresie wakacji no ale branza turystyczna czyli dla branzy peak wiec od poczatku to bylo jasne ze wieksze wolne albo krotko przed albo krotko po
@MWittmann: wiesz, na koncu jezyka jak slysze zale na takie praktyki chce powiedziec "maja 500+ na kazdego dzieciaka? maja, w skali roku da rade odlozyc na Turcje/Egipt krotko po sezonie kiedy pogoda jest jeszcze spoko" - sam bylem pod koniec pazdziernika dwa lata temu i bylo w miare cieplo takze da sie. Choc to nie regula ale wrzesien/pierwsza polowa pazdziernika? Jak najbardziej, a cena nie zabija (przynajmniej przed COVID)

@Phyrexia:
@slozubn: osobiście się nie spotkałem z tym ale słyszałem o tym z opowieści plus w mojej pracy chcieli niektórzy by taki system był ale kierownictwo nie dało się wciągnąć w to... większego idiotyzmu już nie mogli jsnusze wymyślić... inna sprawa, że ja urlop lubię po sezonie bo nie dość ze taniej to w takim lipcu czy czerwcu zwykle w Polsce tez jest normalna pogoda to mogę siedzieć...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@slozubn: Zawsze biorę urlop z dnia na dzień albo i z samego rana telefon - "klepnij mi urlop na trzy tygodnie od dzisiaj, dzięki" i nigdy żadnych problemów.
@slozubn: wg mnie to normalne, że rodzice mają priorytet z uwagi na obowiązek szkolny dzieci. Czy nam się to podoba, czy nie, posiadanie dzieci jest korzystne dla ogółu społeczeństwa, więc bezdzietni powinni do tego dołożyć.
Naturalnie, że ktoś kto ma męża, żonę czy/i dzieci dostaje priorytet terminu urlopu, bo wybiera się całą rodziną i często musi dostosować się też do terminu partnera. Tutaj nie ma dyskusji.


@Phyrexia: aha xD Niby jakie to ma znaczenie? Czy gdy ja np. lecę na wakację z ludźmi, którzy mają dzieci, to mam jeszcze większy priorytet, bo większa liczba osób musi zgrać się z terminami?
@slozubn: @pan_warell: @kopawdupeswiniom: Takie znaczenie, że w przypadku gdy np. któraś pani chce pojechać na urlop w tym samym miesiącu w którym mąż wstępnie ustalił z kadrami u siebie, powinna mieć priorytet przed osobami mogącymi wybrać się na wakacje w dowolnym innym terminie i im nie przeszkadza. Podobnie z dziećmi. Jeśli mają wakacje i zaplanowano wypad zagraniczny całą rodziną, również w tej sytuacji osoba ta posiada priorytet.