Wpis z mikrobloga

Hej, pytanie do wykopowo-budowlanych expertów o ogrzanie wysokiego salonu z antresolą. Siedząc w salonie ciągle odczuwam zimne podmuchy powietrza, dodatkowo nie mogę dogrzać salonu żeby była jednakowa temperatura. W jednym miejscu mam 23stopnie a 3 metry dalej ledwie 20. Najzimniej jest przy oknie balkonowym, okno pozaklejałem żeby wykluczyć nieszczelność ale to nie pomogło. Czy to wina tej przestrzeni nad salonem? Da się to jakoś wyeliminować? Dodam że antresola jest zamknięta i teraz jest normalnie ogrzewana. Wszędzie mam podłogówkę.
#budownictwo, #architektura, #budujzwykopem, #ogrzewanie, #mieszkaniedeweloperskie
sewek372 - Hej, pytanie do wykopowo-budowlanych expertów o ogrzanie wysokiego salonu ...

źródło: comment_1613545873Is7gDB9NtQlYv5iO0r5OUK.jpg

Pobierz
  • 11
@sewek372: skoro najzimniej jest przy oknie balkonowym to jasne jest, ze masz mostki termiczne i ciepło ci ucieka. Jedna kwestia to pozaklejanie okna, a druga jakie masz w tym oknach współczynniki przenikania ciepla, bo jak masz wysokie UW to możesz oklejac ile chcesz, a ciepło będzie i tak uciekało przez szyby.
grawitacyjna


@sewek372: przy wentylacji grawitacyjnej wymiana powietrza jest nierówna. Z podłogówką, to sam sprawdź. Pochodź na boso po pomieszczeniu i jeśli wyczujesz wyraźnie, miejsca zimne pod nogą, to masz źle ułożoną podłogówkę. Poza tym, jeśli przy oknie zrobiono większe zagęszczenie, to to miejsce powinno być cieplejsze. Dodatkowo, jaką masz temperaturę na wlocie do pokoju. Jak masz rozdzielone ogrzewanie, czy masz zrobioną rozdzielnię? Poza tym, czy temperatura czynnika nie jest za mała?