Wpis z mikrobloga

No to zaczynamy zabawę po latach zaniedbań. Kiedyś trenowałem pływanie, skoczyłem treningi, jednak zapotrzebowanie kaloryczne nie do końca zmniejszyłem, doszło jeżdżenie wszędzie autem, potem praca siedząca... Przez ten czas przyszło +35kg... i powiedziałem dość. Problemy ze zdrowiem, żołądkiem, do tego otłuszczenie wątroby i trzustki - trzeba schudnąć. Chce jeszcze pożyć. Pod koniec zeszłego roku odstawiłem cole, następnie napoje gazowane. Zacząłem patrzyć na to co i ile jem. Liczenie kalorii - spróbowałem i utrzymałem na 1800k. Pomyślałem, że może dam rade.
Zrobione podstawowe badania, morfologia, lipidogram etc. Potem wizyta u dietetyczki - rozpisana dieta z planem szczegółowym, zrobione pomiary składu ciała - podobno dużo wody mam zatrzymanej w organizmie (zamówiłem wagę z pomiarami, by mierzyć na bieżąco). Zobaczymy co wyjdzie. Przede wszystkim ustalony plan na 2000 kkalorii +dużo wody. Docelowy plan schodzić nie za szybko by uniknąć luźnej skóry - ok 0.7kg/tydzień (co ma dać ok 3kg /m-c). Trzymać kciuki.
W planach więcej ruchu: rower, spacery, pływanie i siłownia (jak otworzą).

Wiek: 36
Płeć: M
Waga startowa 103.0
Waga aktualna 100.6
Wzrost: 170 cm
Cel: Chciałbym ważyć 80kg, a najlepiej poniżej 80.

#chudnijzwykopem #dieta
max85 - No to zaczynamy zabawę po latach zaniedbań. Kiedyś trenowałem pływanie, skocz...

źródło: comment_1613492319Vnq0ab5bfvQhwgDistp9we.jpg

Pobierz
  • 5
@max85: nie jest tak, źle wystarczy zgubić 18kg tłuszczu tracąc przy tym ~5kg mięśni, nie tak ciężko jak nie trenowałeś nic w ostatnich 10 latach.
Jak na samej diecie polecisz to pewnie spadek będzie bliżej 50/50.
@max85: u mnie na co dzień jest -10 do -16, a spokojnie robię 5k kroków do/z pracy 5-10k kroków w pracy, i około 12k kroków wieczorkiem właśnie jak tak piździ i jest ślisko. Ale jak nie chcesz chodzić to zawsze możesz robić pompki, brzuszki i przysiady w domu. Rzuć okiem na #bluedieta