Wpis z mikrobloga

Mireczki potrzebuje pomocy.
Pracuje w jednej firmie, która posada trzy punkty sprzedażowe. Dzisiaj przechodząc do pracy, dowiedziałem się, że zostaje "przeniesiony" do innego punktu, który jest oddalony o 32 km w jedna stronę od mojego miejsca zamieszkania (aktualnie do pracy mam 3 km).
Pytając szefa o co chodzi usłyszałem, bo tak...
Dokonałem szybciej kalkulacja i wyszło mi że miesięcznie będę wydawać 680 zł na paliwo, co stanowi 1/4 mojej pensji.
Po oświadczeniu pracodawcy, że się na to nie godzę, ponieważ w umowie mam wpisane aktualne miejsce pracy do tego będę stratny na dojazdach, dowiedziałem się że mnie zwolni i mam się "słuchać"

Powiedźcie, co robić w takim przypadku...

#praca #pracbaza #januszebiznesu #prawo #pomocy #kiciochpyta #prawopracy #januszex
  • 59
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@dziecielinapala: płać podatki, chorobowe, emerytalne żeby w razie potrzeby z tego nie korzystać bo ktoś się oburza super, zobaczymy jak Ty będziesz potrzebowała l4

@Kubarozpruwacz93: to się nazywa oszustwo. Jak ma być w tym kraju normalnie jak młodzi ludzie wnioskując po nicku kradną przy pierwszej okazji kantujac na l4
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BajerOp: Tylko że on nie ma iść na l4 bo mu się nie chce robić bo tak ale ma jakiś powód dla którego może iść

@Kubarozpruwacz93: L4 to się bierze jak jest się chorym a nie jak ma się "powody".

#!$%@? polactwo.
  • Odpowiedz
@BajerOp: choroba to nie tylko gorączka albo złamanie ale też załamanie nerwowe które może prowadzić do depresji a byłem w podobnej sytuacji jak op kiedyś więc wiem co gadam i pamiętam jak się wtedy czułem więc skończ gadać głupoty, a po drugie to na co on płaci chorobowe? Ja w ostatnich 5 latach częściej musiałem iść do lekarza prywatnie niż na nfz bo terminy były odległe w #!$%@? i prędzej
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kubarozpruwacz93: załamanie nerwowe bo ma dalej do roboty, to conajmniej 8 lat L4 trzeba wziąć. Conajmniej. Niech złoży wypowiedzenie i szuka czegoś innego, przecież jego Janusz nie będzie specjalnie dla niego utrzymywać tego stanowiska bliżej. Chorobowe płaci na wypadek choroby, a nie słabego dojazdu do roboty.
  • Odpowiedz
@BajerOp: jakie 8 lat człowieku? przeczytaj co wcześniej napisałem, jest tam jak byk że niech idzie na miesiąc l4 i szuka czegoś nowego a Ty teraz gadasz jak jakiś obrońca sprawiedliwości której w naszym kraju nie było, nie ma i raczej nie będzie i skoro gość pyta się obce osoby co ma zrobić w tej sytuacji to nie może być z nim dobrze i coś musi na psyche mu siadać
  • Odpowiedz
@BajerOp: no ja #!$%@? co ty myslisz ze świat jest sprawiedliwy? W tym kraju jesteś #!$%@? albo Ty #!$%@? :) zobacz takich górników jakie oni dodatki koszą a wiem od znajomego który robi na kopalni że bardzo rzadko zjeżdża na dół a ma 15 pensji + bezzwrotną pożyczkę do 10k którą może wsadzić na lokatę zakładową a taki op co zarabia 2400 jest zostawiony sam sobie i ma #!$%@?ć bo
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kubarozpruwacz93: różnica jest taka, że normalny człowiek robi coś żeby mieć lepiej, pracuje, inwestuje itp. a u nas to się robi tak, żeby sąsiad miał gorzej.

Polactwo to określenie jak kibol. Nie odnosi się do Polaków jako całości.
  • Odpowiedz
@BajerOp: A czemu nie? Ja tu nie mówię oczywiście o super furze z salonu, ale jakiś samochodzik tylko na dojazdy. A lepiej jest przedstawić kilka propozycji, wpisać to na jakiś papierek, dać do podpisania swojemu szefowi, że się nie zgadza na ugodę i się rozstać mając podkładkę, że się zwolniłeś z takich i takich przyczyn.
  • Odpowiedz