Wpis z mikrobloga

Hejka! Jak się zabrać za posiadanie psa? Temat jest przemyślany, przegadany itd. Dzieciaki lvl. 5 i 10. Pies ma być z tych ćwierćpsów rasy Coton de Tulear, ja chciałem Jack russell terrier, ale wygląda na to, że nie ja decyduję. Nigdy nie miałem psa, miałem koty. Trochę poczytałem o układaniu psów w necie, może ktoś podpowie fachową literaturę, albo czy warto udać się do specjalisty przed kupieniem szczeniaka? Pies ma być terapeutyczny. #psy #zwierzaczki #zwierzeta
  • 7
@kubaklodz mamy Cottonka i jest super ale trzeba być stanowczym bo wejdzie na głowe, on jest jak człowiek wszystko rozumie tylko one bardzo nie lubią samotności i zostawać same w domku( ͡° ʖ̯ ͡°)
@kubaklodz: co masz na myśli pisząc, że pies ma być terapeutyczny? :) Kupujecie wyszkolonego czy sami chcecie wychować? Jeśli druga wersja i nie macie doświadczenia, to lepiej iść na szkolenie/kurs, żeby nic nie zepsuć ;) Powodzonka!
Z książek polecam Sygnały uspokajające, Killer - skuteczne szkolenie psa (chociaż za bardzo nie korzystam z klikera), Najpierw wytresuj kurczaka i książki Zofii Mrzewińskiej.
Poza tym warto czytać blogi, obserwować osoby zajmujące się psami, teraz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@kubaklodz: nie ma "psów terapetycznych" są psy używane w dogoterapii i jest to ich praca. Ciężka i wyczerpującą pracą do której są szkolone i przgotowywane. Pracują zależnie od przypadku i aktywności od 15 min do 2 h, a przez resztę dnia mają wolne od tej pracy.
Są też psy asytujące, psy przewodnicy te są starannie selekcjonowane i długo szkolone, a następnie przekazywane jako dorosłe zrobione psy do osoby której mają pomagać.
@kubaklodz:
cześć.
1. po pierwsze ucz dzieci od samego początku, że piesek to nie zabawka, niekiedy potrzebuje prywatności, nie zawsze chce się bawić, nie zawsze chce być miziany i należy to uszanować. nadzoruj zabawy dzieci z pieskiem, w przypadku gdyby dzieci robiły coś, co pieskowi by przeszkadzało reaguj.
2.do spania polecam klatkę kennelową - psy czują się w niej bardzo dobrze i bezpiecznie
3. psy lubią czytelnych ludzi i jasno określone