Wpis z mikrobloga

@Szab: ja planuję w tym roku gdzieś kupić ale póki co jeszcze się bałem spojrzeć na ceny xD Popowice akurat całkiem dobra miejscówka
  • Odpowiedz
@Xonar: No jest dobra :P W tym budynku oczywiście nie wszystkie mieszkania takie są, a i osiedle ma potencjał i prezentuje chyba niezły poziom, no ale to pierwsze mieszkanie to wielkie iks de xd
  • Odpowiedz
@Xonar: Ja szukam od roku czegoś. Ceny to kosmos, a chce coś bardziej na obrzeżach, minimum 80m, 3-4 sypialnie + salon. Ale dużo budynków to jakieś dziwne wymysły architektury, które nie są w ogóle praktyczne
  • Odpowiedz
@Lonate: Ja mam trochę mniejsze wymagania, idealnie 70-75m i 3 pokoje ale w miarę blisko centrum. W zasadzie to intensywnie szukałem rok temu ale musiałem odroczyć zakup, a ceny raczej nie stanęły w miejscu xD
Też widziałem sporo takich perełek, raz nawet byłem przekonany do kupna jednego, gdzie salon miał szerokość równo 3m, był prawie jak ten pociąg tutaj ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Xonar: Raz widziałam mieszkanie „na niskim parterze”, który był piwnicą xD Patrzę i na rynek pierwotny i wtórny. Ostatnio zaczęłam się zastanawiać nad Lipą Piotrowską. Normalne ceny są jeszcze na Maslicach, ale tam jest milion nowych bloków, wyjeżdżanie będzie zajmowało godziny. Teraz mieszkamy w centrum, 3 pokoje, ale centrum nam zbrzydło, zwłaszcza z bombelkiem.
  • Odpowiedz
@Xonar: Akurat te 3m szerokości salonu tutaj nie są złe - sam mam niewiele więcej i w sumie jak na ten moment nie odczułem żadnych braków :P Raczej lipa jest w tym, że sam salon ma ponad 6.5m, a jest tylko jedno źródło światła, ustawione na dziedziniec budynku. Drugie źródło światła jest zaraz za zamkniętym przedpokojem, od strony... północno-zachodniej. Przestrzeni nie dodają też drzwi wejściowe zabierające 90 cm z zabójczych 159
  • Odpowiedz
@Szab: Może to było trochę mniej niż 3m, albo moje obliczenia były błędne xD Bo jak wliczyłem kanapę i jakiś stolik plus tv, to już wiele miejsca nie zostało.
  • Odpowiedz
@Lonate: Dla mnie odrobinę za daleko przy tej Lipie, ale rzeczywiście z bombelkiem może tam lepiej, więcej wolnej przestrzeni na spacery ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Szab na co tam te balkony. Przecież na balkonie jest ponad 10 m2 i na #!$%@? on tam? Nie lepiej byłoby dać większy metraz w pokojach?
Przecież w polskim #!$%@? klimacie na balkonie można posiedzieć przez może 2-3 miesiące w roku a przez pozostała część to można se najwyżej popatrzeć jak jest zimno i pada.
W dodatku metr szerokości to xD tam można najwyżej na fajkę wyjść bo przecież nie zjeść śniadanie
  • Odpowiedz