Wpis z mikrobloga

@goferek: chciałbym poznać bliżej branże. Brakuje mi doświadczenia wiec tylko najmniej wymagające specjalizacje i stanowiska wchodzą w grę, nawet nie wiem co wybrać i czy po szkoleniu , zdobyciu nowych umiejętności będzie szansa na prace. Nie mam nic przeciwko by zaczynać od najniższych stanowisk z najniższym wynagrodzeniem, może tak jak piszą @Filtruje i @InformacjaNieprawdziwaCCCLVIII potem po roku będzie szansa doszkalać się w tym w czym czuję się najlepiej.
@merho: Przekleje moja wypowiedz z innego postu, glownie materialy do sieci komputerowych, jeden link do Microsoftu. Z programowaniem, testowanie jest taki problem, ze mnostwo ludzie aplikuje, placa za bootcampy czyli nie dosc przesyt to ludzie przeplacaja za kursy ktore nie daja gwarancji zatrudnienia.

Juniper ma darmowe materialy, chyba nawet znizka na cert jest jesli wszystko przeklikasz.
https://cloud.contentraven.com/junosgenius
Co do CCNA sa materialy w necie platne czy darmowe, na netacad (platforma edukacyjna
@krzywy_kanister: dzięki za pomocny wpis, w tym tygodniu robię research odnośnie kursu z certyfikatami, moje cv jest zupełnie nonIT. Powoli sobie to już systematyzuje i układam w jakimś porządku,
dziękuje jeszcze raz
@merho: Przeciez wiedze mozesz zdobywac bez doswiadczenia i certyfikatow, ewentualnie wpiszesz umiejetnosci albo, ze planujesz zdac certyfikat a nie, ze go posiadasz. Oczywiscie wpisujesz umiejetnosci jesli jestes w stanie je wybronic na rozmowie a nie odklikales kurs czy filmiki na youtubie i nic z tego nie pamietasz.
wybronic na rozmowie


@krzywy_kanister: dobrze piszesz, ale do etapu rozmowy trzeba się dostać i mam świadomość ze moje cv w pierwszej kolejności trafi w ręce rekrutera który w początkowym etapie może odrzucić podanie bo: brak doświadczania i brak certyfikatów etc kiedy ma weryfikacji setki takich jak ja.
@merho: Mi sie udawalo dostac na rozmowy bez doswiadczenia czy certyfikatow ale z wyksztalceniem tak powiedzmy poniekad kierunkowym (mechatronika, no mielismy jakies tam podstawy podstaw sieci komputerowych). Zalezy na ktorym moment trafisz w rekrutacji, nie masz wplywu na innych kandydatow ale twoje umiejetnosci i zrobienie czytelnego, schludnego cv jak najbardziej.