Wpis z mikrobloga

Mirki, zapomniałem zrobić badanie technicznego samochodu. W sumie to moja pierwsza fura i nie znam sie na tym kompletnie. Patrze w dowod rejestracyjny i nic z tego nie rozumiem. Mam tam nadrukowane takie napisy:

TERMIN BADANIA TECHNICZNEGO: 1.08.2020

A niżej jest pieczątka prezydenta miasta oraz pieczątka z datą 30 stycznia 2020.

Ja w życiu nie robiłem w tym aucie żadnego przeglądu. Do kiedy miałem termin? Do 30 stycznia 2021 czy do sierpnia 2020? Dlaczego jedna rubryka ma dwie daty? :/

Ale ze mnie #!$%@?, w tygodniu ogarnę. W sumie nie dziwię się, że ludzie o tym zapominają, dowód rejestracyjny widzialem raz w życiu a jak patrzę co po drogach jeździ to moje wozidło i za 30 lat nie będzie takim smrodem... W ogóle jak takie badanie wygląda? Bo raz brałem w tym udział, to po prostu jakiś żul z fajką w ryju kazał wujkowi przejechać przez kanał i wziął stówę do łapy, nawet nie patrzył czy światła działają, na #!$%@? to komu ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#prawojazdy #dowodrejestracyjny #kierowcy #transport
  • 9
  • Odpowiedz
@Silvestre_Cucumeris: pieczatka ma 2 daty. Ta nowsza to termin klejnego badania...Teraz juz tak nie ma zdziwisz sie na przegladzie. A szkoda bo nic mnie tak nie boli jak robienie dobrego zawieszenia. Teraz licznik sprawdzaja spaliny zdjdcia robia
  • Odpowiedz
@Widmo: czyli badanie zrobione 30 stycznia ważne do 1 sierpnia? Jaki to ma sens? :o

pieczatka ma 2 daty. Ta nowsza to termin klejnego badania...Teraz juz tak nie ma zdziwisz sie na przegladzie. A szkoda bo nic mnie tak nie boli jak robienie dobrego zawieszenia. Teraz licznik sprawdzaja spaliny zdjdcia robia


@bitrab: dokładnie, sprawdziłem logując się epuapem do Mój pojazd, powinienem zrobić badanie 1 sierpnia 2020, chyba będzie jakaś kara
  • Odpowiedz
@Silvestre_Cucumeris: troche ubarwilem z tym zawieszeniem.( ͡° ͜ʖ ͡°)dla mnie dobre bo lubie jak buja hehe. No w takiej sytuacji to sie ciesz, ze Cie nie cupneli. O sens mnie nie pytaj, sam mam robic i nie wiem jak spaliny wyjda. Taktycznie przelacze na lpg, z fartem kolego
  • Odpowiedz
@Silvestre_Cucumeris: Wyjaśnię ci jak było. kupiłeś samochód i wymieniłeś stary dowód rejestracyjny na nowy, który dostałeś właśnie w okolicach 30 stycznia 2020?
Jestem pewien, że tak było. po prostu przy wymianie dowodu wbili ci datę kolejnego badania technicznego, a pieczątka to potwierdzająca nie jest z daty przeglądu(bo nie ma jak ci tego podbić stacja diagnostyczna na nowym dowodzie), tylko została przybita przez urzędnika wtedy kiedy wyrabiali ci nowy dowód.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Silvestre_Cucumeris: nie ma reguły, mi jeden nie podbił z powodu minimalnie spękanego wężyka lpg, a sprawdzał nawet numery seryjne butli, taki nadgorliwy.
W tym roku byłem u innego i było już standardowo: zawieszenie, hamulce, światła, wycieki, następny proszę
  • Odpowiedz