Wpis z mikrobloga

Plany, sadzonki, sosy i inne.

Jako że sezon się zaczyna a mi włączyła się spam opcja to napiszę trochę o moich planach na ten rok.
Niestety albo i stety pożegnam się ze swoim balkonikiem, dostarczył mi mnóstwo frajdy i zajęcia w tamtym roku. W nowym miejscu zdecydowałem że będę miał 5 a nie 27 krzaków ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Zmianom ulegnie kilka rzeczy, ponieważ będę chciał wyeliminować kilka błędów, zmienić nawożenie, oświetlenie na początkowym etapie i powiększyć doniczki. Docelowo wylądują w ok 17litrowych donicach. Bądź nieco mniejszych, ale to jest kwestia rozważenia.
Będzie jedna siewka testowa, bez początkowego naświetlania, w doniczce 5l, bez dodatkowych nawozów mineralnych jedynie będzie nawożona organicznymi. Dlaczego? ano dlatego żeby pokazać jak duża jest różnica w wielkości i ilości owoców na danym drzewku, i to że biohummus dla papryki ma właściwości homeopatyczne na dłuższą metę.

Niestety plan zakupu ziemi trzeba odłożyć ponieważ nie ma nic sensownego w bliskiej odległości ¯\_(ツ)_/¯. Rod-y sobie mocno w kulki lecą.

Sadzonki

Prawdopodobnie wysieję więcej nasion i będę wybierał najlepiej rokujące dla siebie, ale że pewnie wszystkie będą rokowały to aż żal wyrzucać.
Dlatego jeżeli ktoś z #lublin #lubelskie będzie chciał zacząć swoją przygodę z papryczkami to jak najbardziej w maju? będą ładne i duże sadzonki gotowe to przesadzenia w doniczki docelowe lub do wsadzenia do gruntu. Więc jak ktoś nie lubi się bawić w kiełkowanie, przesadzanie i przycinanie to PW ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Sosy

Eh, już zabieram się do nich i zabieram i zabrać nie mogę bo ciągle coś (remont ty kur** przestań mi czas wolny prześladować)
Prawdopodobnie niebawem dostępne będą 2 sosy, jeden w stylu tabasco i drugi z kiszonego mixu papryk ale bez dodatków (próbowałem i po lekkim doprawieniu jest git). Czas mimo wszystko działa tutaj na korzyść jeżeli chodzi o walory smakowe.
Więc jak już skończę się bawić z gotowaniem to zamieszczę osobny post odnośnie sosów.

*nostalgiczne zdjęcie z poprzedniego pierwszego sezonu

#chili #chilihead #ogrodnictwo #papryczki #ostrezarcie
picasssss1 - Plany, sadzonki, sosy i inne.
 
Jako że sezon się zaczyna a mi włączył...

źródło: comment_1613229726iCzxn5z8oJYfT9T20sykWe.jpg

Pobierz
  • 6