Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Murki, za niedługo wybieram się na wakacje w góry i planowałem trochę pojeździć na nartach. Będzie to mój pierwszy raz i tak się zastanawiam czy warto na początek wziąć instruktora na godzinę-dwie? Niby będę miał obok osobę która potrafi jeździć, ale zastanawiam się czy to wystarczy. Jak myślicie?
#narty #pytanie #kiciochpyta #narciarstwo #zima #sport
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ten_tego: ja polecam pooglądać filmiki na yt o tym jak zakładać buty, jak nosić narty, jak się ogarnąć na wyciągu, jak wpiąć naty, jakieś podstawy jak się poruszać z nartami itp.
Później możesz godzinkę z kolega/kolezanka na oślej łączce spróbować. Potem w zasadzie nie ważne jak Ci będzie szło to weź instruktora na godzine-dwie.
@Ten_tego: pooglądaj filmiki z podstawami, jakaś pozycja wyjściowa, zjeżdżanie pługiem, poćwicz sobie to na oślej łączce z godzinę i weź potem koniecznie godzinę czy półtorej z instruktorem, jak będzie dobrze to ogarniesz skręcanie równoległe i ćwicz już dalej sam, chodząc na wszystkie niebieskie. I polecam ćwiczyć dużo skrętów, nie rozpędzać się za bardzo. Też się uczyłem jako dorosły w wieku 27 lat i byłem trochę zesrany, na przykład że za bardzo
@Ten_tego: Jestem instruktorem od prawie 30 lat i powiem jedno: tak, jak najbardziej warto, jesli to tylko dwie godziny nauki i jesli nawet kolega dobrze jezdzi to nie zwróci ci uwagi na pewne rzeczy, niuanse które sa wazne zebyś póżniej jezdził łatwiej i mniej się męczył. Jak coś to pisz na priv