Wpis z mikrobloga

Wlasny chlebek jest zajebisty czy to z cebula, czy nawet bułki ala 4 pory roku z biedry, pycha, po wcisnieciu wraca na swoje miejsce tak jak swojskie pączki mniam
  • Odpowiedz
Maka pszenna, cukier, orzechy i (chyba) bakalie?

Co to za chleb miras?


@xfin: Mąka żytnia i pszenna, drożdże, roczny zakwas. Ojciec różne rzeczy dodaje do pieczywa, głównie: na wierzch sezam i mak, do środka w różnych proporcjach siemię lniane, nasiona chia, słonecznik i pestki dyni. Generalnie nie wiem co to za chleb, ale jest pycha xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@M4lutki: Ekstra sprawa. Ja sam pieke juz na moim rocznym zakwasie, ale zrobionym tez na baziw dodatku takiego pięćdziesięcioletniego (!) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Zuler: Dzięki za troskę, to miłe! Tata faktycznie jest otyły, natomiast już go wysłałem na badania pod koniec poprzedniego roku i generalnie nie jest tak źle jakby się mogło wydawać, ale pozostanie pod okiem lekarza (mama tak samo). Dodatkowy plus jest taki, że robi robi po 5-7km w ciągu dnia na spacerze z psem (no dobra pies połowę, bo w połowie już go trzeba nieść albo odstawić do domu xD),
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@M4lutki: Od mamy mojej dziewczyny. A ona wczesniej też od kogoś innego. To taki zakwas przechodni, za to skubany jest wytrzymały.

Generalnie ja swój trzymam w lodówce żeby trochę go spowolnić. Ale raz przed wyjazdem na wakacje zapomniałem go dokarmic i jak wróciłem to juz taką wodą podszedł i czuć bylo trochę alkoholem.
Ale dosypałem mu mąki i wody i na drugi dzień tak urósł że mi z zawekowanego słoika
  • Odpowiedz