Wpis z mikrobloga

Warto dzielić się swoją wiedzą, gdyż wśród odznaczeń pojawiło się nowe wyróżnienie - "Ekspert". Przyznawane będzie specjalistom z kategorii "Zapytaj mnie", których znaleziska trafiły na stronę główną.
  • 47
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@szymi: bedziesz mial odznaczenie ''maturzysty eksperta'' Tak wogole to fajne sa te odznaczenia ,mam okazje przypomniec sobie przedszkole :)

Ja na ten przyklad mam wyroznienie komentatora no i teraz chcialbym zdobyc wyroznienie za jak najszybsze zjedzenie surowki!
  • Odpowiedz
Coś czuję że szybko ciekawe postaci się 'skończą', i zaczną pojawiać się rzeczy typu "Serwisant oświetlenia czołowego dzynksem mocowanego do hełmu bezpieczeństwa stosowanego przez Australijskich górników - AMA".
  • Odpowiedz
@M4niek: Nie skończą się ;) Takie wykopy będą się pojawiać, ale na pewno nie wejdą na główną i zaraz zostaną zakopane jako spam lub 'nie nadaje się'. A ja jak już będę pracować dla NASA to też zrobię wykop AMA i mam nadzieję, że zaciekawi :P
  • Odpowiedz
@m__b: Ja nie pytam o oryginalność formularza, a o kwestie dobrego imienia i praw autorskich. :]

To są dwie odmienne sprawy i uważam, że powinno się zwrócić na to uwagę. Przykładowo - kradnąc muzykę jakiegoś muzyka nie naruszam czyjegoś dobrego imienia, ale naruszam jego (czy raczej wytwórni) prawa autorskie. Odwrotnie, twierdząc w AMA iż jest złodziejem i debilem nie naruszam w żaden sposób jego praw autorskich, ale szargam jego dobre
  • Odpowiedz
@m__b: W dzisiejszych czasach, panie kochany, lepiej dmuchać na zimne. Zwłaszcza, że znak równości pomiędzy "dobrym imieniem osób trzecich", a ich "prawami autorskimi" to bez kilku browarów chyba trudno postawić. Żadna to więc skrajność, a jedynie odrobina nieszablonowego myślenia. ;)
  • Odpowiedz
@m__b: Hmm, to była raczej luźna propozycja;) i zwykle w AMA wolę czytać niż pisać, ale na przykład:

1. Czy masz multikonto?

2. Czy sam wrzucasz swoje znaleziska na główną i jakie to
  • Odpowiedz
A ja w kwestii multikont i AMA...

Czy multikonto(a) stworzone na potrzeby AMA, będzie banowane?

Czy raczej jest to rozpatrywane idywidualnie?
  • Odpowiedz
I co z weryfikacją osoby (a raczej jego profesji) dodającej jakieś AMA? Skąd mamy wiedzieć czy faktycznie zajmuje się tym, o czym pisze, a nie buja nas?
  • Odpowiedz
@aniu_ta: Są zapewne ludzie, którzy cenią sobie swoją prywatność i niekoniecznie chcą aby ich konto na wykopie było kojarzone z konkretną profesją (z różnych powodów). Jak na przykład tu ;]
  • Odpowiedz