Wpis z mikrobloga

@brakloginuf no właśnie chyba nie kapie, bo pokrywa zaworów była ściągana i jest nowa uszczelka, a problem pozostał, ten dym nie pachnie olejem ani płynem chłodniczym i leci spod prawej części kolektora (bliżej korka wlewu oleju) już nie wiem co mam z tym robić, bo wstyd, jak mi na światłach dym spod maski zaczyna lecieć ()
Dobra, ktoś się może domyśla, co tam może dymić pod tym kolektorem? Najbardziej mi zależy na zdaniu kogoś, kto obcował z tym silnikiem
@Waderra tylko skąd ta para wodna.... Najczęściej dymić zaczyna po depnieciu do 4k rpm, później dymi jeszcze przez jakiś czas i dym znika, a potrafi zacząć dymić na jałowych obrotach bez przegazowania
@Heady1991 na pewno bezwonny? Nie masz covida? Jak jest zimno to para wodna z powietrza osadza się na metalowych częściach (bloku silnika itd) z łatwością, a jak nagrzejesz silnik to paruje... Muszę tłumaczyć podstawy fizyki?
@Waderra ale dymi z jednego miejsca, nie mam covida ( ͡º ͜ʖ͡º), czy auto stoi kilka godzin, czy kilka dni jak ostatnio, to ZAWSZE zaczyna dymić z tego samego miejsca pod tym kolektorem