Wpis z mikrobloga

@suqmadiq2ama: W takim przypadku warto przeczytać artykuły na temat tego jak napisać CV, jak zachowywać się na rozmowie, czego unikać. Jeśli to 20 rozmowa a Ty nadal podchodzisz do niej tak samo jak do poprzednich, zrozum że problem tkwi w Tobie.
  • Odpowiedz
jak napisać CV, jak zachowywać się na rozmowie, czego unikać


@Phyrexia: taa, porady dla korpo-lemingów których praca będzie polegać na wklepywaniu danych do excela lub jakiejś bazy danych, kilkudziesięciu absolwentów gónwo-kierunków na miejsce więc muszą odwalać teatrzyki przed księżniczkami z HR.. a ci ogarnięci śmieją się na myśl o tym, że są jakieś poradniki jak siedzieć na rozmowie i jaki szablon CV spodoba się rekruterowi
  • Odpowiedz
@Phyrexia: To jest mem xD
Poza tym jak już tak na serio to na rozmowach o pracę często działa kilka rzeczy:
- entuzjazm, lecz stłumiony, by za bardzo nie pokazać jak Ci na pracy zależy,
- lanie wody (poćwicz przed lustrem, lub gadaj do siebie na różne tematy, pozwala to trochę wyczuć się pewnych zwrotów itp)
- traktowanie rozmowy i siebie w stylu "hard to get", zawsze dziala
- opanowanie, więc
  • Odpowiedz
@eskejper: lol też jestem tak #!$%@?. Umówiłem się na rozmowę o pracę w ten sam dzień co podpisywałem kontrakt z pewną duża firma na budowę drogi. Co tam się #!$%@? jak te same osoby najpierw mnie przepytywali jakie mam doświadczenie w sprawie pracy a potem część z nich negocjowała że mną warunki owy xD
  • Odpowiedz
@eskejper: Część z tych kroków działa jedynie jak masz doświadczenie i to oni ciebie potrzebują a nie ty ich.
Dla wszystkich innych, najważniejsze to przeceniać swoje możliwości i powiedzieć kilka pół prawd które ukażą nas w lepszym świetle na danym stanowisku. CV to nie dokument urzędowy i nie potwierdzacie zgodności z prawdą a wasza reklama.
Skromność w tej sytuacji nie jest pożądana.
  • Odpowiedz
@Phyrexia: Oho moja ulubiona atencjuszka specyalistka od HR xD Tobie już z oczu źle patrzy, że czujesz się lepsza od innych, uwierz mi masz tu tylko trochę plusów bo masz ładną buźkę, ale widzę, że w głowie kisiel
  • Odpowiedz