Wpis z mikrobloga

Czy istenieje tańszy sposób na "zakup" nowego auta? ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pierwsza wpłata 50k. Raty nie liczę bo 77zł to tyle co nic.
Przez 2 lata jeździmy nowiutkim Audi Q5 z salonu. #samochody #motoryzacja

Jeśli pojechalibyśmy mając 175k pln w gotówce do salonu to po tych 2 latach nie sprzedamy tego samochodu za więcej niz 125-130k. Potem trzeba zapłacić jeszcze podatek od sprzedaży, męczyć się ze znalezieniem klienta itd itd.
Jeśli bardzo nam się Audi spodoba to można je wykupić za to co tam zostało a jak nie to oddajemy.

Oferta oczywiście nie jest opłacalna dla kogoś co nie kupuje nowych aut ale jeśli masz kupić nowe auto w salonie które w 2-3 lata traci od 50 do 100 tys na wartości to powiedz mi że nie opłaca się taki właśnie #leasing?
MrBeast - Czy istenieje tańszy sposób na "zakup" nowego auta? ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)(...

źródło: comment_1612960732H8YXeJlqILPqQJkpXrzmHY.jpg

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
@MrBeast: jaka jest wartość wykupu? ;) trzeba pamiętać, że te auto nigdy nie jest Twoje i na kolejne w takim systemie trzeba dać znowu 50k. Ubezpieczenie pewnie coś koło 6k rocznie.
  • Odpowiedz
  • 0
@Asq_ReX: Nie chodzi o wykup bo i tak oddajesz auto i tak. Chodzi o to ze kupując za gotówkę cena auta poleci gdzieś o 50k. Wiec po co płacić za nowe auto 175k jak możesz to samo mieć za 50?
  • Odpowiedz
@MrBeast: ale masz nowe auto za 50k + opłaty na 2 lata, za dwa lata znowu 50k i tak dalej, nie widzę w tym oszczędności, może jak masz działalność i potrzebujesz dużo kosztów
  • Odpowiedz
@MrBeast: no dobra, ale po 2 latach masz sytuacje w stylu:

60k zapłacone (wliczyłem raty i AC jakies tanie) i wybór typu oddajesz samochód do dealera (i efektywnie zapłaciłeś 60k za 2 lata leasingu), dopłacasz 100k i bierzesz dla siebie, albo rozkładasz to na raty, ale zwykle juz jakieś zdecydowanie większe

Imo tu nie ma oszczędności, jak robiłem sobie kiedyś kalkulacje leasingu to zawsze wychodziło plus minus na to samo
  • Odpowiedz
  • 0
@rdy: To inaczej. Kupujesz Audi za gotówkę -175k, po 2 latach sprzedajesz, nie liczę ubezpieczeń bo i tu i tu to jest.
Po 2 latach zostaje Ci po opłaceniu i podatkach na oko 110k.
Leasingując w mój sposób mając 175k gotówki ale wydając tylko 50k na start zostanie Ci po tych 2 latach podobnie 110k.
  • Odpowiedz
@rdy: No czyli przez te 2 lata spłacasz utratę wartości + płacisz za rzeczy, za które i tak byś płacił niezależnie od formy finansowania (gotówka/kredyt/leasing), jak ubezpieczenie i serwis jeśli nie jest spakietowany. Po zakończeniu umowy masz elastyczny wybór czyli wykup, dalsze finansowanie lub oddanie auta. Takich opcji nie masz decydując się na klasyczny leasing, gdzie dosłownie "betonujesz" swoje plany na następne lata w chwili podpisania umowy. Musisz wtedy spłacić całe
  • Odpowiedz