Wpis z mikrobloga

Elo #warszawa

Znacie profesjonalistę, który pomoże z kopiowaniem zdjęć oraz ich digitalizacją? Chcę uzupełnić albumy rodzinne i część zdjęć mam w wersji papierowej (chciałabym je zdigitalizować + skopiować). Część jest w wersji elektronicznej i chciałabym je wydrukować. Zdjęć będzie dużo, w przeróżnych formatach dlatego chciałabym miejsce godne polecenia oraz u zaufanej osoby. Część zdjęć ma wieele lat i zależy mi na tym, by nic im się nie stało :)
  • 6
  • Odpowiedz
@Limonkova: Badałem temat ostatnio i jeżeli zdjęć masz dużo to opłaca się kupić skaner (nawet używany), zrobić to samemu a potem skaner sprzedać. Pytanie na ile czujesz się na siłach i na ile wyceniasz swój czas.

Problem jest taki, że nawet jak komuś zlecisz digitalizację kilkuset zdjęć to stwierdzenie poprawności wykonanej usługi trochę trwa. A każda reklamacja to kolejny stracony czas na dochodzenie swojej racji a nastepnie ponowne dostarczenie fizycznych zdjęć,
  • Odpowiedz
@Limonkova: robiłem w sumie dwa podejścia do skanów. Kiedyś właśnie kupiłem jakiś 10-letni turbo-pro-foto z podwójną lampą specjalnie do tego celu i potem go sprzedałem. Do drugiego podejścia pożyczyłem od kolegi jakiegoś taniego canona biurowego. Na obu skany wyszły bardzo dobre i praktycznie nie da się odróżnić które były robione czym.
Ten pierwszy profesjonalny miał podwójną lampę, która się przydawała do skanowania slajdów i miał ciężką klapę co pomagało skanować stare
  • Odpowiedz