Wpis z mikrobloga

@Kutang-Pan: głównym problemem to były durne decyzje strategiczne przeciw własnej generalicji która za głowę się łapała jakie to głupie ale jako, że prezes... to znaczy fuhrer zawsze ma rację to się robi jak fuhrer każe, i jak się skończyło wszyscy wiemy.
@girabaldi: Akurat w tym wypadku to generałowie - zwłaszcza Franz Halder - spieprzyli sprawę próbując iść zbyt szerokim frontem bez odpowiedniego zaplecza logistycznego i zapasów. A, że po wojnie dostali od Amerykanów całe zaplecze do przepisania historii na nowo to te mity istnieją do dziś.
@Janusz_z_Rivii: Żołnierze zamarzali podczas warty a ty mi tu #!$%@? o swoich przeżyciach z pato rodzinki xD na #!$%@? im ta ropa jak nie miał kto tym czołgiem kierować a tak mogli przeczekać zime i umocnić swoje pozycje i poczekać do roztopów to by zyskali na czasie a ruscy by nie mogli nawet wysłać czołgów bo ugrzęzłyby w błocie
@PodlaskiRolnik przecież ja nie neguje że zima była czynnikiem na ruchy wojsk rajchu, ale jesień także jak Wermacht się zakopywał na polnych błotnistych drogach. Mi chodzi że sprowadzenie czynnika posiadania ciepłej kurteczki = zdobycie wielkich miast związku radzieckiego jest tak absurdalny że hoho
@Klepajro: wyposażenie jest najważniejsze weź pod uwage że mieli problem z dostawą wszystkiego a żołnierz który marźnie szybko spala rezerwy tłuszczu przez co jeszcze szybciej marźnie , najwięcej Niemców w 1941 zabiła zima , nie byłoby to takim problemem jakby mieli np koszary lub inne budynki ale sowieci wszystko palili zostawiając za sobą spalone pustkowia i weź w takich warunkach coś zrób , odrazu spadają morale a najlepszą bronią niemiec nie
@PodlaskiRolnik przecież zarówno w Polsce jak i we Francji, Norwegii, Dani czy Beneluxie Niemcy szybko opanowali te kraje za sprawą właśnie Blitzkriegu i technologi bo chyba mi nie powiesz że żołnierze Francuscy czy Polscy byli mniej bitni od takiego Saksonczyka