Wpis z mikrobloga

@Sszymon: Wcześniej używałem szczękowych 105 na dobrych alu kołach oraz na średnich karbonowych. Teraz mam tarczowe hydrauliczne ultegry. Porównuje z mechaniczna tarczowa tiagra, która miałem w gravelu i wywaliłem ja przy pierwszej okazji wymieniając na hydrauliczne grx. Twierdze ze w tym porównaniu nie hamują dwa zestawy: szczęki plus koła karbonowe (w deszczu wcale) oraz mechaniczna tarczowa tiagra.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@spriker: a jeśli nie tajemnica to jaka waga i jakiego rodzaju to była góra? Bo tarczówki też się grzeją i to znacznie znacznie bardziej
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@spriker: to problem z dętka i obręczą, nie z samym hamowaniem. Takich zjazdów u mnie co parę metrów i nawet ciężsi koledzy nigdy nie mieli problemu
  • Odpowiedz
@Sszymon coś może być na rzeczy, bo ponoć dużo ludzi pisało o tym na form, że to chyba jakaś wada fabryczna, ale nie skojarzyłem wtedy faktów.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@krymic1991: po stokroć tańsze, lżejsze, ładniejsze (choć to już kwestia gustu) są hamulce na obręczy. Chyba, że mieszkasz w którymś z mocno górzystych rejonów kraju, podhalu czy beskidach, ale jeszcze nigdy nie widziałem problemu z tym, żeby obręczowe nie dały rady, a mieszkam otoczony górami i podjazdami.
  • Odpowiedz