Wpis z mikrobloga

Po ponad 6 miesiącach treningów FBW - aby się nauczyć techniki i przyzwyczaić ciało, zacząłem robić 2 tygodnie temu normalne treningi na daną partię ciała na zasadzie 1 dzień klata i ramiona, 2 dzień biceps i plecy itd. Ogólnie wziąłem plan jaki miał Stallone do Rockyego i zmodyfikowałem pod siebie (głównie aby sie mieścić w 1.5h a nie robić jak on 2 treningi dziennie po 3h).

Tak czy inaczej...nagle na jednym treningu jego objętość na daną partię uległa drastycznemu podwyższeniu. Z miejsca musiałem zejść na duuuuużo niższe ciężary bo zwyczajnie nie byłem w stanie kończyc super serii tym co podnosiłem do tej pory. Po 1 treningu nie wiedziałem jak się nazywam. Teraz, dwa tygodnie później pomimo lekkiego podniesienia ciężarów...mało. W sensie...robiąc super serie momentami brakuje mi sił i ciężar ewidentnie jest za duży...ale całościowo po treningu po jakieś 5h jest ok i nie czuję spompowania.

Dlatego zastanawiam się czy podnieść ciężary większe, ryzykując, że nie utrzymam ilości powtórzeń czy nadal robić jak robię i podnosić co tydzień o np. 2.5kg na łapę aby powoli progresować. Jakie macie doświadczenia?

Na pewno zauważyłem mega skok w pompkach - jak do tej pory w 1 podejściu robiłem tak 30-35 maks, tak po tych 2 tygodniach idę pod 50...więc woooow.

#mikrokoksy
  • 10
@SirPawi: właśnie dlatego nie robię takich objętości jak on - ja mam 3 treningi w tygodniu a nie 2 dziennie. Moje pytanie bardziej się skupia na tym czy iść w większe ciężary ryzykując, że nie dam rady zrobić wszystkich powtórzeń w serii czy delikatnie podnosić co robię teraz. Tylko przy tym delikatnym podnoszeniu po 4-5h od treningu nie czuję już zmęczenia gdzie przy dużych ciężarach jak robiłem FBW często i na
@Krabowski: Żonglowanie ciężarem jest częścią periodyzacji treningowej. Zawsze masz powiązanie: im większa objętość, tym mniejsza intensywność. I odwrotnie. To fundament planowania treningu. Oczywiście, pierwsze kilka miesięcy można zwiększać i jego i drugie, ale potem trzeba zacząć żonglować. Dlatego utarły się takie terminy jak budowanie masy (objętości) i budowanie siły. Możliwe, że dotarłeś do momentu gdzie trzeba wybrać jedną albo drugą metodę progresji.