Wpis z mikrobloga

@onionspirit: @buking: Na długi termin bałbym się zagrywać, bo na horyzoncie przejęcie. Akcjonariusze Energi nie wyszli na tym dobrze i zawsze jest ryzyko, że sytuacja się powtórzy. Już lepiej załadować się w Czempiona i podczas negocjacji być po właściwej stronie stołu. Jeżeli będą chcieli przejąć to na pewno nie z korzyścią dla drobnych inwestorów.
@onionspirit: po co PGNiG? Dywidenda jak już była to najwyższa wg obeznego kursu 20gr- 3,33% co jest marne, jakiegoś mega zasięgu do wzrostu nie widać. Jak już brać na przyszłość to Orlen bo chcą zrobić z niego Polski "Gazprom", bo tyle spółek energo/paliwowych co przyjął i ma przyjąć to w głowie się nie mieści. Tak btw ciekawe ile po wszystkich przyjęciach lotosu i PGNiG będzie wartość księgowa Orlenu, jak i jego
@Nikitos: PGNiG umykał gorącym newsom i żywiłem nadzieję, że żaden Sasin się za niego nie weźmie. Konsolidacja to pieśń przyszłości, chciałem skorzystać z braku wiary w tę spółkę

A w co sam idziesz na GPW, jeśli w ogóle tam? Inwestowanie w przepłacone bańki USA nie wydaje mi się sensowne.
@onionspirit: spółki dywidendowe, pzu, unimot, iteraolt, w przyszłości chcę kupić gpw, trochę orlenu kupiłem na dołku, mobruk też w przyszłości chcę mieć, no i zagranica shell mam,parę groszy w spółkach wydobywających srebro. Ciekawymi wydają się spółki ukraińskie, ale ich nie analizowałem.