Wpis z mikrobloga

@Zielonykubek: Mnie #!$%@?ą #!$%@? błotem autobusy, biedronki i żabki. #!$%@? z tym że przed wejściem ty poświęcisz cenne 10 sekund życia na wytarcie butów jak po tobie jakiś Janusz nie ma czasu, no tak bo jak nikt nie dba to po co ja mam dbać, nie chodzi tylko o wspólne dobro, ale jakąś kulturę osobistą.
  • Odpowiedz
Miałem kiedyś znajomego który mówił że jak działkę i chodnik dzieli pas zieleni (20 cm trawy w jego przypadku) to nie ma obowiązku odśnieżania. Ktoś się lepiej orientuje w tym temacie? To jakieś lokalne przepisy? Czy znajomy sobie tak wymyślił i nikt się jeszcze nie przyczepił do niego?


@DnobezDNA: https://www.domiporta.pl/poradnik/7,126871,22733872,kiedy-nie-odpowiada-sie-za-odsniezanie-chodnika-co-grozi-za.html

Właściciel nie musi odśnieżać chodnika, jeżeli chodnik NIE ZNAJDUJE SIĘ bezpośrednio przy granicy nieruchomości.
  • Odpowiedz
@Zielonykubek chodnik to własność prywatna która jest twoją posesją dlatego musisz go odśnieżać.
Ale musisz to robić w maseczce bo jesteś poza swoją posesją.
Czego tu nie rozumiesz? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Zielonykubek: całe miasto zayebane śniegiem, ulie nie odśnieżone, auta w rowach na krajówce leża, nie mówiąc o publicznych chodnikach a do żony do sklepu przyszła straż miejska i z mordą, czemu przed sklepem nie odśnieżone

@pablo397: otwierasz wtedy piwo na chodniku i się pytasz czy nadal twój chodnik czy publiczny ( )
  • Odpowiedz
To tylko dlatego, że jak ktoś się wywali na nieodśnieżonym chodniku, to może pozwać o odszkodowanie właściciela.


@Jestembogaty: A jak mnie cały dzień nie ma w domu, bo jestem w pracy, a w międzyczasie nawali śniegu to też mnie jakaś kaleka pozwie? Mam zrezygnować z pracy na okres zimowy i czatować w oknie całymi dniami, czy czasem nie napadało na chodnik Shroedingera?
  • Odpowiedz
  • 56
@Zielonykubek pieszy wywroci się tobą nieodśnieżonym chodniku cyk odszkodowanie, auto wpadnie w poślizg na nieodśnieżonej drodze niedostosowanie prędkości do panujących warunków
  • Odpowiedz
@nietolerancja: podobno jakiś koleś kiedyś wystąpił o wynagrodzenie za odśnieżanie miejskiego chodnika i dostał - nie pamiętam, już czy od razu, czy po sprawie sądowej. Argumentował, że ustawa każe odśnieżać za miasto, ale nie mówi nic, że za darmo.
  • Odpowiedz