Wpis z mikrobloga

TO widzieliście jak pani restauratorka gasi sanepid i walczy jak lew z debilami od jakości oleju w frytkownicy? Piękne. Tak samo gasil policję, szef z siłowni na którą chodzę, i teraz mimo gorzej jakości sprzętu, klimatu i całokształtu, zostanę tam ponieważ gościa szanuje za słowa "prędzej zamkną mnie niż ja swój biznes" - postawa godna naśladowania. Jako jedyny był otwarty gdy wsystko inne się zesralo. Ta Pani prezentuje wysoki poziom.
#koronawirus
s.....1 - TO widzieliście jak pani restauratorka gasi sanepid i walczy jak lew z debi...
  • 100
Ile trzeba zapłacić temu zachodniemu pismu czy portalowi, z którego nasz rząd czerpie wszelkie informacje o tym co zamykać, a co otwierać, żeby opublikowali coś w stylu:
"Zdjęcie Zygmunta z kolumny i na powstały w ten sposób pal nabicie prezesa partii rządzącej spowoduje zmniejszenie zachorowań o 50%, a przypadków śmiertelnych o 80%"?
I do tego jakiś wykresik ładny, żeby w tle za ogłaszającym to pinokiem było kolorowo i wesoło.
Najbardziej smutny moment w tym filmie to jak się łamie głos tej kobitce, że nie ma za co żyć i musi wykarmic rodzinę jakoś. #!$%@? jakbym był takim urzędnikiem i usłyszałbynm takie coś, to bym zawinal mandzur i poszedł się zwolnić z roboty, bo chyba nie o to w tym wszystkkm chodzi


@szyryfyry1: tylko ta stara pinda z sanepidu też wie że bez pracy w państwówce będzie żreć gruz, bo do
tylko ta stara pinda z sanepidu też wie że bez pracy w państwówce będzie żreć gruz


@PeterFile: nie oni tak nie myślą. Tak jak jedna posłanka PO bodajże co słynna była z powiedzenia "ja panu pozwalam pracować", tak wszyscy w budżetówce myślą o sobie, że są absolutnie niezbędni. Znajomy mi opowiadał, że gość przed nim szedł zlikwidować firmę, a baba w okienku "i dobrze jedna mniej" to mówił, że mało się
@szyryfyry1: witamy w państwie Polskim.
-Masz zamknąć biznes ale podatki, ZUS i inne opłaty masz płacić i nikogo to nie obchodzi skąd weźmiesz pieniądze.
A wystarczyłoby wprowadzić stan wyjątkowy, każdy by zamknął. Podatki zostały by zawieszone, a każdy przedsiębiorca dostałby hajs od państwa na pracowników i opłaty.

Od marca 2020 do września 2020 straciłem wszystkie odłożone pieniądze na ZUS i pracowników. A zaraz odezwą się o dochodowy.
@szyryfyry1: Powinni się ludzie zebrać i po prostu spuszczać regulanie #!$%@? takim mendom z policji, straży miejskiej, sanepidu, urzędu skarbowego itp. I takie tłumaczenia: „ja tylko wykonywałem swoją pracę/rozkazy, z czegoś muszę wyżywić rodzinę”. A przedsiębiorcy nie muszą… Niech urzędasy i milicjanty zmienią pracę.
@mateusz-fryziel: Szczerze mówiąc nie ma za bardzo co opisywać. Standardowy przypadek- sanepid powołuje się na rozporządzenie, które nie jest w stanie zmusić przedsiębiorców do zamknięcia, a właścicielka powołuje się na niższość rozporządzenia w stosunku do ustaw i konstytucji. A, że konstytucja jest najważniejsza, to może pracować i nie łamie prawe.

Jak właścicielka zapytała o podstawę prawną, to przedstawicielka sanepidu coś tam jeszcze pogrzebała w papierach, ale nic ciekawego do głowy jej