Wpis z mikrobloga

śmieszy mnie jak prawaczki ostatnimi czasy wszędzie gdzie się da na wykopalisku w postach związanych z pisem nazywają prawo i sprawiedliwość partią katolicko lewacką, katolewicą xD co to w ogóle znaczy, ktoś wyjaśni? rozumiem ze chcą nadać temu - na chwile obecną - mało popularnemu frazeologizmowi negatywny wydźwięk, chcą odciąć pojęcie prawicy od pisu, wybielić konserwatyzm poprzez przyrównanie pisu do złego lewacta? czy to odpowiedź na poszerzającą się popularność nomen omen ideologii lewicowej (cokolwiek by ona nie znaczyła) ostatnimi czasy wśród najmłodszych wyborców (wiek 18-24), nędzna próba naprawienia reputacji po beznadziejnych rządach prawicowego pisu, przez zmarnowane przez nich dwa elektoraty? i jak grupujemy cząstki -kato i -lewica, która jest godna pochwały a która warta splunięcia? myślę że obie strony podziału odpowiedzą tendencyjnie; to jest przecież temat na jakiś referat, zaczynając od przedstawienia pojęcia katolewicy, socjalistycznego chrześcijaństwa czy jak zwał tak zwał
#bekazprawakow #neuropa #bekazpisu
Pobierz
źródło: comment_1612843614gQAtWnsrwgyfOzLWhboKnR.jpg
  • 91
@LazyInitializationException:
Mogę, ale wiem, że nie ma sensu, bo jesteś niezdolny do myślenia abstrakcyjnego. ¯\_(ツ)_/¯

Na tym polega dyskusja a nie na wstawianiu głupich obrazków

Zacząłem od normalnej dyskusji, to ty postanowiłeś zrobić z siebie idiotę typu 'to nie jest prawdziwy komunizm' xD. A teraz się jeszcze czegoś ode mnie domagasz. Ja się z kolei domagam od ciebie tylko rozumu.
A co do uspołeczniania to wydaje mi się, że spokojnie można założyć że upublicznienie/upaństwowienie danej instytucji jest bliskie jej uspołecznieniu, albo przynajmniej realnym krokiem w tym celu, nawet wikipedia mówi: Społeczna własność może być publiczna, kolektywna, kooperacyjna lub udziałowa.
Użyj teraz swojego myślenia abstrakcyjnego i zastanów się co to świadczy o osobie, która wypowiada się na jakiś temat mimo to, ze nie ma na ten temat żadnego pojęcia xD

Ale ja już przerabiałem wykopowych komunistów i wy wszyscy mówicie to samo xD. Wszyscy. Jakbym rozmawiał z jakimś botem, który mi wypluwa wygenerowane formułki. Nie chce mi się pochylać nad tobą, jednym z wielu botów, i tłumaczyć ci mój punkt widzenia. Po
Za każdym razem, jak ci smutno, pomyśl sobie, że są ludzie, dla których cała złożoność świata polityki sprowadza się do toporem ciosanego podziału prawica-lewica i traktują to jak mecz piłkarski, gdzie kibicują jednej drużynie i autentycznie wściekają się, gdy ktoś ośmiela się nie nazywać PiS-u prawicą xDD


@Emes91: Za każdym razem, jak ci smutno, pomyśl sobie, że są ludzie, dla których cała złożoność świata polityki sprowadza się do toporem ciosanego podziału
@LazyInitializationException:

- nie wie, że szpitale są publiczne

Publiczne, ale nie podlegają władzy centralnej, tylko samorządom. PiS chce władzę nad nimi, uwaga teraz będzie trudne, scentralizować. Co to znaczy? To znaczy, że chce nimi zarządzać bezpośrednio przez partię. Czy był jakiś inny ustrój w historii, który w ten sam sposób sprawował władzę. Pomyślmy... Tak, pyśku, to był komunizm. Oczywiście nie ten prawdziwy, tylko urojony, nieistniejący, ale wciąż komunizm.
@LazyInitializationException: Aha czyli znowu "to nie był prawdziwy socjalizm" XD To o czym mówisz to nawet większość współczesnych socjodemokratów nie uznaje tylko jacyś najtwardsi ortodoksi, cytat z wiki:

Socjaldemokracja
Tradycyjni socjaldemokraci zalecają budowę socjalizmu poprzez działanie w ramach istniejącego systemu politycznego kapitalizmu. Ruch socjaldemokratyczny stara się wybierać socjalistów do gabinetów politycznych w celu przeprowadzenia prospołecznych reform. Nowoczesny ruch socjaldemokratyczny natomiast w dużej mierze porzucił cel zmierzania w kierunku gospodarki socjalistycznej, zamiast
a jakiś baran na wykopie będzie mnie nazywał komunistą, dlatego, że jestem od ciebie lepiej wykształcony


@LazyInitializationException:
Ale ja nawet nie wiem kim jesteś ani jakie masz wykształcenie xD. Nazywam cię komunistą tylko dlatego, że w ich stylu zaprzeczasz w ogóle istnieniu takiego ustroju. Używasz jakichś chwytów erystycznych, próbujesz mnie dyskredytować jakbyśmy rozprawiali na jakimś sympozjum. Jesteśmy na forum z obrazkami żółtego papieża, więc wolno mi zgodnie z zasadami zesrać się
Póki co przywołujesz coś czego nigdy nie napisałem

@LazyInitializationException:

Nie rozróżniasz upaństwowienia od uspołecznienia. Komunizm jest wtedy kiedy wszystko jest uspołecznione i nie ma własności prywatnej. Jeżeli wszystko jest upaństwowione to co najwyżej można mówić właśnie o totalitarynym faszyźmie, zależy jeszcze od sfery światopoglądowej, ale w przypadku pisu się to zgadza bo jest kult wodza, władza autorytarna, niechęć do obcych ideologii itd.

Z twojej ulubionej wikipedii. Hasło komunizm.

Realizując program tzw.
@minecraftkoxik2008: bo widzisz, demagodzy tacy jak Ty albo pisowcy uwielbiają pojęcia "prawaki" i "lewaki", bo zależnie od definicji to jest wór, do którego można władować każdego. A jeśli zaczniesz rozdzielać od siebie pewne sfery, to wyjdzie Ci, że PiS to po prostu konserwatywni socjaliści z zapędami totalitarnymi, podczas gdy taka konfederacja to np. dziwna mieszanka koncepcji wolnorynkowych z totalitarnym konserwatyzmem w jednym bucie i liberalizmem w drugim. Razem to np. liberalny
Normalnie jakby się o PiSie czytało xD

No. Gratuluję ciekawego spostrzeżenia, to twoje pierwsze w tym wątku xD.

O, a tutaj normalnie jakby o obenych spółkach skarbu państwa pisali

No bardzo ładnie, bardzo ładnie. Jakbyś chciał jeszcze kilka ciekawostek historycznych to ci podpowiem, że faszyści obsadzali sądy i prokuratorów swoimi partyjniakami, ciekawe nie? Trochę jak PiS.
@LazyInitializationException:
@Kieres: No właśnie - gospodarczo, bo są etatystami. Oś, przynajmniej w Polsce (jeśli w ogóle gdziekolwiek ten podział ma jeszcze sens) jest przesunięta na kryterium światopoglądowe i oni tutaj lądują na prawicy. Poza tym - PiS stosuje etatyzm charakterystyczny dla populistów prawicowych, ich wydatki socjalne tylko ten cel mają. Ktoś w ogóle chyba przecenia PiS, jeśli myśli, że oni z jakąś świadomością wzorują się ideowo - no, chcieliby może być taką
Przecież PiS to gospodarcza lewica


@Kieres: na czym polega ta ich gospodarcza lewicowość? Lewica to porządne usługi publiczne - dofinansowana służba zdrowia, edukacja, żłobki, nakłady na badania i rozwój, innowacje, budowa mieszkań. A PiS daje kasę do ręki (i to w dużej mierze pożyczoną) i każe sam wydać obywatelowi - to jest kropka w kropkę polityka Reagana.

During Reagan's presidency, the federal debt held by the public nearly tripled in nominal
Za każdym razem, jak ci smutno, pomyśl sobie, że są ludzie, dla których cała złożoność świata polityki sprowadza się do toporem ciosanego podziału prawica-lewica i traktują to jak mecz piłkarski, gdzie kibicują jednej drużynie i autentycznie wściekają się, gdy ktoś ośmiela się nie nazywać PiS-u LEWICĄxDD


@dymitrop: r/yourjokebutworse
W koncu b0sak głosował za 13 emeryturą


@Parker_: No tak, to był lewacki ruch Bosaka. W dodatku czysto populistyczny, co sam przyznał. Czego nie rozumiesz?
Jakieś myślenie zero jedynkowe masz, czy co?