Wpis z mikrobloga

śmieszy mnie jak prawaczki ostatnimi czasy wszędzie gdzie się da na wykopalisku w postach związanych z pisem nazywają prawo i sprawiedliwość partią katolicko lewacką, katolewicą xD co to w ogóle znaczy, ktoś wyjaśni? rozumiem ze chcą nadać temu - na chwile obecną - mało popularnemu frazeologizmowi negatywny wydźwięk, chcą odciąć pojęcie prawicy od pisu, wybielić konserwatyzm poprzez przyrównanie pisu do złego lewacta? czy to odpowiedź na poszerzającą się popularność nomen omen ideologii lewicowej (cokolwiek by ona nie znaczyła) ostatnimi czasy wśród najmłodszych wyborców (wiek 18-24), nędzna próba naprawienia reputacji po beznadziejnych rządach prawicowego pisu, przez zmarnowane przez nich dwa elektoraty? i jak grupujemy cząstki -kato i -lewica, która jest godna pochwały a która warta splunięcia? myślę że obie strony podziału odpowiedzą tendencyjnie; to jest przecież temat na jakiś referat, zaczynając od przedstawienia pojęcia katolewicy, socjalistycznego chrześcijaństwa czy jak zwał tak zwał
#bekazprawakow #neuropa #bekazpisu
minecraftkoxik2008 - śmieszy mnie jak prawaczki ostatnimi czasy wszędzie gdzie się da...

źródło: comment_1612843614gQAtWnsrwgyfOzLWhboKnR.jpg

Pobierz
  • 91
  • Odpowiedz
@minecraftkoxik2008 prawaki bardzo lubią używać słów które nie istnieją jak np "Marksizm Kulturowy" mimo że nigdzie nie ma definicji takiego. Po prostu fajnie brzmi. Teraz obok Marksizmu Kulturowego cokolwiek to znaczy stoi taki potworek jak kato-lewica xD dobrze że nie #!$%@? konserwo-lewica xD debile
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kieres: Sami tego nie wymyśliliście bo to jest od niedawna, pewnie jakiś spin spierdox Konfederacji to wymyślił na jednej z grupek i rozchodzi się viralem.

Tak na wszelki wypadek by tych zniesmaczonych PiSem prawicowców mogła przejąć Konfederacja.
  • Odpowiedz
@minexraftkoxik2008 @no_49: a to ciekawe bo to określenie "katolewica" słyszałem już dawno temu. Conajmniej kilka lat do tyłu, jak PiS masowo zaczął wychodzić z programami socjalnymi oraz szeroko zakrojonym interwencjonizmem państwowym. Właśnie wtedy zaczęto kwestionować prawicowość PiSu.

Biorąc pod uwagę ile grup społecznych PiS probuje piętnować (sądownictwo nauczyciele, wykształciuchy z wielkich miast) a ile gloryfikować (emeryci, "tzw prawdziwi Polacy na świadczeniach socjalnych" itd) chyba nie jest trudno dopatrzeć się podobnienstw do
  • Odpowiedz
@minecraftkoxik2008: PiS nie jest ani prawicowy (wolnorynkowy) gospodarczo, ani nawet prawicowy (konserwatywny) obyczajowo. Patrz: przenoszenie kompetencji podatkowych i dłużnych do UE, likwidacja branży futerkowej (chwilowo odsunięta w czasie), ustawy antyrolnicze czy poparcie dla unijnej polityki energetycznej. Gdyby nie temat ochrony życia to właściwie nie ma żadnego punktu zaczepienia.

Jeśli PiS jakkolwiek nazwać to są to wierzący w kościół katolicki socjaliści. Nie napisałem nawet katolicy, bo od prawdziwej wiary to im daleko
  • Odpowiedz
Za każdym razem, jak ci smutno, pomyśl sobie, że są ludzie, dla których cała złożoność świata polityki sprowadza się do toporem ciosanego podziału prawica-lewica i traktują to jak mecz piłkarski, gdzie kibicują jednej drużynie i autentycznie wściekają się, gdy ktoś ośmiela się nie nazywać PiS-u prawicą xDD
  • Odpowiedz
Jeśli PiS jakkolwiek nazwać to są to wierzący w kościół katolicki socjaliści.


@wojtas_mks: To podaj mi przykłady, gdy PiS dążył do demokratyzacji w miejscu pracy i uspołeczenia środków produkcji. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz