Wpis z mikrobloga

Art. 61 ust. 2 Konstytucji mówi, że prawo do pozyskiwania informacji obejmuje dostęp do dokumentów. Bez rozróżnień na dokumenty wewnętrzne i zewnętrzne, więc dokonywanie ich podziału na gruncie ustawy zasadniczej jest zdaniem naszego prawnika nieuprawnione. Sądy administracyjne często jednak ten argument przyjmują, co jest niekonstytucyjne i pozwala organom uciekać od transparentności. Zdaniem naszego eksperta prawnego Szymona Osowskiego jedynym wyjściem z tego ślepego zaułka, w który wprowadziły nas sądy, jest napisanie zupełnie nowej ustawy o dostępie do informacji publicznej. Co Wy na to?
Cały tekst z komentarzem Szymona Osowskiego znajdziecie na gazetaprawna.pl.
W tym roku sporo czasu poświęcimy "dokumentowi wewnętrznemu". Wkrótce więcej informacji na ten temat.

Wołam:


__
Wspieraj nasze działania! Przekaż 1% podatku. ➡ KRS 0000181348 ⬅
#prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska #krs #sadnajwyzszy #dokumentwewnetrzny
WatchdogPolska - Art. 61 ust. 2 Konstytucji mówi, że prawo do pozyskiwania informacji...

źródło: comment_1612811146HFbMzxVktLsc2txGCylyoN.jpg

Pobierz
  • 21
@Watchdog_Polska: ej już kiedyś pisałem Wam o grafice na 1% i sprawdzałem wczoraj co tam wyczarowaliscie, żeby przekonać zwykłych Kowalskich do wsparcia.

Nie spodziewalem sie aż takiej głupoty, widać że walczycie z władza, a nie bezprawiem i brakiem transparentnosci. Ten Mirek od afery to miał rację i dzięki wielkiemu watchdog pomagamy zmienić wiatr na bardziej lewa stronę. I tak od trzydziestu lat stoimy w miejscu
Nie spodziewalem sie aż takiej głupoty, widać że walczycie z władza, a nie bezprawiem i brakiem transparentnosci. Ten Mirek od afery to miał rację i dzięki wielkiemu watchdog pomagamy zmienić wiatr na bardziej lewa stronę. I tak od trzydziestu lat stoimy w miejscu


@queuele: rozwiń i podlinkuj to
@login-jest-zajety: @Watchdog_Polska: Pisałem kiedyś do Watchdog, żeby wrzucili tutaj jakąś ładną, skromną grafikę, która w prostych słowach opisze czym się zajmują i którą mogę udostępnić na fb, tak aby każdy zwykły obywatel pomyślał - ale super inicjatywa, chyba warto!

Gdzieś to chyba na telefonie widziałem, może potem podrzucę jak znajdę, albo najlepiej niech watchdog wrzuci. Tylko te 1% z rydzykiem plz XD
Generalnie to wyglądało jak w tvp tylko w
@Watchdog_Polska: zdecydowanie, będzie można przy okazji skończyć z tym sądowym pieniactwem. Jak to kiedyś pisaliście: Informacja publiczna to prawo człowieka, a praw człowieka nie można nadużywać. Prawie 3 mln zapytań do sanepidu to pewnie też nie nadużycie, co? Będziecie przystępować do tych spraw przed sądami? Kierując się oczywiście prawami człowieka.