Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Kupiłem samochód 02.02.2021 roku, zrobiłem nim około 60 km, po dwóch dniach od zakupu pojechałem na myjnię i samochód nie odpalił. Pojechałem następnego dnia do mechanika, po dwóch dniach dowiedziałem się, że komputer nie łączy się z BSI (cokolwiek to znaczy) i możliwe że trzeba będzie wymieniać i przeprogramowywać komputer. Czy jeśli koszt naprawy wyniesie załóżmy 1/4 ceny auta to mogę odstąpić od zakupu czy coś w ten deseń? Ewentualnie żeby sprzedający pokrył część kosztów naprawy.

Samochód kupiłem od handlarza na fakturę.

#samochody #mechanikasamochodowa #prawo
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Syn_Krzysztofa: Handlarze wiedzą że mało komu chce się pakować pieniądze i czas w sądzenie się to robią wszystko aby wyglądało że dopiero sąd może im coś kazać. Nie masz zaniżonej kwoty na fakturze?
  • Odpowiedz
mam zaniżoną o 1000 zł.


@Syn_Krzysztofa: Czyli to jest takie zabezpieczenie sprzedawcy na wypadek jakby ktoś chciał zwrócić to zechce oddać tyle ile jest na umowie. Choć to jeszcze idzie udowodnić (dobrze abyś miał też zapisane ogłoszenie przynajmniej link do niego). Tutaj https://www.wykop.pl/tag/cronpozywa/ inny mirek kupił samochód z wadami za podobne pieniądze i 3 lata się sądził i skończyło się tylko na trzech, bo handlarz poszedł po kilku rozprawach na ugodę.

BSI to jest chyba to pod deską rozdzielczą (kombo skrzynki bezpieczników/przekaźników z modułem komfortu) w wielu francózach to pada to
  • Odpowiedz
@Syn_Krzysztofa: bsi tam chyba jest razem z bezpiecznikami pod kierownicą. Mało prawdopodobne zalanie raczej. Może coś innego. Jakieś zwarcie gdzieś? Jak to się zdarzyło przy okazji mycia to jednak najprawdopodobniej to woda coś zrobiła. Albo czysty przypadek
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@biskup2k: a to mam to pod maską, aczkolwiek w środku sucho było.
Kurczę, będę męczył mechanika żeby mi coś więcej powiedział bo póki co to nie przychodzi do pracy, a ja czekam jak debil na auto.
@PiotrFr @cacyyy: nie jest pewne czy to bsi, nawet jeśli wymiana nie będzie droga to nie wiem gdzie szukać kogoś kto się tym zajmie (warsztat do którego zawiozłem samochód się takim
  • Odpowiedz
@Syn_Krzysztofa: Tak. To że sie nie łączy z bsi może świadczyć ze na przykład ma słaby interfejs, a przyczyna nie odpalania jest całkiem gdzie indziej, nawet jakiś głupi bezpiecznik mógł pójść.

W razie czego pytaj na forach, do tego potrzeby jest diagbox. Możliwe że auto odpali, bez przypisania bsi, ale pasowało by dostosować wyposażenie diagboxem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cacyyy: czym jest interfejs w tym przypadku?
A wiesz może czy to nieodpalanie może łączyć się z tym, że nie mogłem otworzyć go z pilota oraz baaardzo wysokimi obrotami wentylatora chłodnicy?
  • Odpowiedz
@Syn_Krzysztofa: to częsta usterka w Citroenach/Peugeotach.
Nie rób z siebie pajaca, tylko kup sprawną używkę i mechanik wymieni.

Sprzedawca nie jest winny tej usterki.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Crea: tu dochodzi jeszcze przeprogramowanie używanej części jeśli to faktycznie to a mechanik, do którego zawiozłem auto leci w c---a i nie przychodzi sobie już któryś dzień do pracy :)
  • Odpowiedz